Vicdan istismarları

22.08.2016 tarihinde yayınlandı, 691 kez okundu

Bu devirde insanın vicdanın istismar edenler artık onların davranışı meslek oldu.

Engelliler adına şehit ve şehit ailelere  yardım edin konusunda insanı duyguları kullanarak bir meslek bir iş haline getirien kurumlar dernekler oldugu hemen hemen herkez tarafından bilinmektedir. Bunlar kalem, dergi, tiyatro bileti  gibi yardım adı altında toplayarak sözde kendilerinin,  aylık rızık kapısı olmuş, insanların vicdanını kullanarak meslek haline getirmişlerdir.

Size dergii kalemi gazete sattıgında sözde bir makbuz verip işi resmi yapmış gibi sizi bizi milletin vicdanıyla dalga gecen bir grup bunlar. Bunlar modern dilenci diye tasvif etsem hata etmiş olmam .

Bizler eskiden çalışan bir toplum iken şimdi dilenen bir topluma dönüştük. Güzel bir sözümüz vardır kim kazanmazsa ekmek parası dostunun yüzkarası düşmanın maskarası.

Bunlar için geçenlerde 153 arayarak bilgi aldım bunlar milletin, vicdanıyla dalga geçiyor milleti sömürmeye, vermiyince kendilerini duygusal moda sokup milletin cebindeki paraya göz dikiyorlar dedim. Opertördeki kardeşimiz bize dediki eger size bunlar geliyorsa önce dernegin ,kurum,kurulaşa ait bir tanıtım kartını isteyen her gelen kişeye paranızı vermeyin, sonra eger tanıtım kartı var ise vali izni ve yahut kaymakma ait izin belgesini isteyin eger bunlar resmi bir iş yapyor ise, isteyin eger baktınız bunlardan hiçbiri yok bekletin hemen zabıta işlmelerini arayın milleti dolandırmaktan  dilenmekten cezalarını bulsunlar.

Kimse kimsenin vicdanını istismar edemez. Allah rızası için yardım isteyen dilendiricelerede bilmiyorum ama vermeyin çünkü bunların yardım istemek değil işi, meslek haline getirmek. Hayvanlar bile otlanırken bana Allah rızası için ot , et verin diyormu artık durumu siz düşünün onun için vicdan istismarlarına dikkat edelim rızkımızı dilencilere, sahterkarlra değilde gerçek muhtaç kişilere verelim bunuda kalp kırmadan yapıverelim. Kalp kırmak kabe yıkmak gibidir onun için kendimize vicdanımıza dikkat edelim. Dolandırıcıların tuzagına düşmeyelim...


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS