Engelliler Yardıma Muhtaç Kitle Değil !

05.02.2016 tarihinde yayınlandı, 9877 kez okundu

Engelliler yaşamların da, bireysel olarak yapması gereken işleri, doğuştan yada sonradan meydana gelen, fiziksel yetersizlik sonucu yapamama durumudur.
Ancak şunu unutuyoruz ki; ideal düzen de, adaletin sağlandığı, her engelli birey, normal yaşam normlarında hayatını idame ettirebilir. .
Engelli, toplum içerisinde var olan yeteneklerini ortaya koyacak kaynağa ya da sisteme ulaştırılacak bir kitledir.. Her daim yardıma ihtiyacı olan bir azınlık değil..

Kabul edelim ki, her engelli birey farkında olmadan, sadece yaşam alanına saygı duyulmaya kadar indirgenmiş ve haklarının olduğu gözardı edilmiştir..
Halbu ki alınacak haklar, engelli engelsiz diye ayırt edilmeyerek toplumun hakkı olduğu bilincine varılsa daha çok feraha ulaşılacak ve gelişim düzeyi yüksekte olan bir toplum olacağız..

 

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS