Söz Konusu İhtiyaç Su ise Öncelik Çözüm Üretmek Olmalı! Bahane Değil!

27.01.2016 tarihinde yayınlandı, 1362 kez okundu

Su hayattır. Su yaşamımızın devamı için olmazsa olmaz gidermemiz gereken en temel olan ihtiyalarımızdandır. Örneğin nefes almak gibi.......
Su sayacı patlaması nedeniyle değiştirme görevini yerine getirmeyenlerin görev sahibi olduğu kabul edilebilir mi? Evlerimizde günlük içeceğimiz su, yemek yapmak için kullanacağımız su ve temizlik işlerimizi yapmak için kullanacağımız su temini için hizmetin ihtiyaç dahilinde verilmemesi doğru bir davranış mı?
On gündür bekleyen var sizde bekleyeceksiniz deme hakları var mı? Bana bu cevabı veren bu hizmetlerden sorumlu olan bir kurumda çalışan telefonlara bakan görevli personel. Aldığım bu cevap üzerine şöyle dedim:
''Ben %90 ağır engelliyim annem 83 yaşında ve yaklaşık 24 saat önce haber verdim.'' dedim. ''Ben su ihtiyacımın yerine getirilmesi için alacağım hizmet için bu kadar bekleyemem.''dedim. ''Çünkü suyun olmadığı yerde yaşamdan bahsedilemez. Bu sözüm üzerine bana verilen cevap bizim on gündür bu hizmeti bekleyen vatandaşlarımız var.'' oldu. ''Bizim için her vatandaşımız eşittir diyerek beklemem gerektiği '' söylendi cevap olarak. Bence engelli ve yaşlı vatandaşlar için bu durum normal insanlara göre oldukça zor karşılayabileceğimiz bir ihtiyaç. Çünkü bizlerin çesmelerin musluklarından akmayan suyu başka yollarla ihtiyacımızı gidermemiz çokta kolay olmadığı kesindir. Çünkü bizlerin fiziksel güçleri buna elverişli değildir.Ben bu kadar bekleyemem gazetede yazar paylaşırım dediğimde tabi paylaşın dediler. Bende aldığım bu cevap üzerine sadece kendim için değil bu hizmeti alması geçiktirilen herkes için yazmayı görev edindim. Evlerimizdeki su ihtiyacımızın bu kadar geçiktirilmesi için bu hakkı kim nereden buluyor.
Sessiz kalmamak lazım yaşadığımız sorunları anlatalım ki herkes görsün ve ihtiyaç duyulan hizmet üzerine çözüm üretmek için çalışmalar yapsın. Çünkü söz konusu ihtiyaç duyulan su ise yaşanılan zorlukların telafisi mümkün değildir.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS