Barış..

23.01.2016 tarihinde yayınlandı, 907 kez okundu


Evrene baktığımızda, yıldızlar galaksiler arasında dünya, bir kum tanesi kalıyor. Okyanuslar arasında mavi bir su damlası. Dertlerimiz, kavgalarımız, tasalarımız bazen olmazlarımız bile nasıl da komik kalıyor.

Nedir bu keşmekeşlik ? Paylaşamadığımız nedir diye sormadan edemiyor insan.

Insan komplike bir varlık ilk önce savaşı kendisiyle. Bir yerde okumuştum. Şu son cümleleri hatırlıyorum ;
"...Bu hayatta kalmanın sırrıdır: Asla savaşa girme.. Özellikle de kendinle… "
Uzaktan bakmalıyız kendimize, buradan hızlı adımlarla geçtiğimizi, uğrak bir yer olduğunu unutuyoruz. Sonsuzlugumuz burada değil..
Bunları hatırlatarak kendimizi anlayabilir, kendimizle mutlak bir savaşı sonlandırabiliriz. Tabi istersek.
Ben gerçek barışın ilk önce kendimizi severek, farkında olarak, okuyarak, ehlileştirerek olacağına inanıyorum. Ben hepimizin aydınlığının bu dünyayı aydınlatabileceğine inanıyorum..


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS