Yıl İkibin Onaltı 2016

10.01.2016 tarihinde yayınlandı, 10836 kez okundu

Sene 1994 Bomonti de yaşıyorduk . Yan komşumuz Ermeniydi. Üst komşumuz Yunanlıydı Her yeni yıl arifesinde bütün apartman toplanırdık .Türkü, Ermenisi, Yunanı diye ayırımyapmadan, yeni yıl yemeği yenirdi ardından apartmanımızın en yaşlısı Vangelis amcanınkukla gösterisini yunan aksanı türkçesiyle izler gülerdik .

En son hepimize pamuk sekeri dağıtılırdı.Seker bayramı gibi herkes büyüklerini öper yeni yılını kutlardı.Düşünüyorumda eskiler hep der ya eskiden hersey çok güzeldi gercektende öyleydi .Aramızdaki bütün farklılıklar bizim zenginliğimizdi.En azından biz öyle görürdük

Sene 2015 oldu. Bütün güzel değerlerimizi hoşgörümüzü seneler alıp gitmişti bizden sanki.Sen Türksün ,Sen Kürtsün ,Sen Ermenisin diye etiketledik birbirimizi hiç kimsekarşısındakine insan etiketi yapıştırmadı mesela birlikte oturup konuşmak yerine kavga etmeyi tercih eder olduk .Bombalar ,tüfekler ,silahlar kinimiz nefretimiz 2000 lerde yaşanılanlar ve yaşatılanlar bu oldu.

Şimdi ise 2016 ya giriyoruz yeni umut dolu mesajlar yazmayı çok isterdim ama insanlığa duyduğum öfkem buna engel oluyor . Ne zaman birini dini dili ,ırkını gözetmeden sevmeyi basarırsak ne zaman ülkemde kadına ve hayvana,çocuğa şiddet son bulursa o zaman yeni benim için cocukluğumda kutladığım umut dolu yıllar gibi olacak .Umarım gelecek sene daha umut dolu mesajlar yazarım .

Savaşlarınolmadığı kadın ve çocuk ,hayvan cinayetlerinin yaşanmadığı, cocukların açlıktan ölmediği bir yıl temenni ediyorum sizlere….


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS