ÖZEL SPORCULAR TURNUVASI

06.03.2017 tarihinde yayınlandı, 9974 kez okundu

23-25 Şubat ile 26-28 Şubat arası Antalya Kemer’deki Limak Limra Oteli’nde Özel Sporcuların Federasyonu’nun düzenlediği Masa Tenisi Şampiyonaları yapıldı.

Birinci bölgenin şampiyonasına Marmara Bölgesi 70 kulüp, Karadeniz 39 kulüp ve Doğu Anadolu 23 kulüp olmak üzere toplamda 165 sporcu katıldı. 26-28 Şubatta yapılan 2.Bölge Masa Tenisi Şampiyonası’na Ege 34, Antalya 37, İç Anadolu 54 ve Güneydoğu Anadolu 5 kulüp olmak üzere toplam 221 sporcu yarıştı.

Şampiyonalar kadınlar ve erkekler kendi aralarında eşleşerek 3 engel sınıfı (Otizm, Down Sendromlular ve Mental) içerisinde 4 yaş grubunda organize edilerek (8-11 yaş, 12-15 yaş, 16-21 yaş ve 22 yaş ve üzeri) şeklinde sınıflandırıldı.

Şampiyonaya mümkün olan en ekonomik fiyatlarla destek olan ve turnuva süresince sporcularımıza çok yakınlık gösteren Limak Limra Oteli’ne ve personeline ayrıca teşekkür ediyoruz.

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın (TESYEV) katkısıyla gerçekleşen bu turnuvada ayrıca TESYEV tarafından 10.000 adet masa tenisi antrenman topu, 610 adet masa tenisi raketi ve 1.100 adet tişörtte kulüplerdeki sporcularımıza dağıtıldı. Açılışta açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol Aydın, “Geçtiğimiz yıllarda 320 spor kulübümüze malzeme yardımı yaparak özel sporcularımıza destek veren Sayın TESYEV Ailesi bugün yine konaklama giderlerimizi ve malzeme yardımı yaparak bir kez daha bizlere olan desteklerini gösterdi. Buradan sizlerin ve değerli basının huzurunda bir kez daha kendi ve federasyonumuz adına Sayın TESYEV Ailesine ve koca yürekli özel sporcuların ağabeyi Yavuz Kocaömer’e teşekkür eder, şükranlarımı sunarım” dedi.

Sağ olsun Sevgili Birol, bizleri de onure etmiş. Ama artık biliniyor ki, engelliler sporunda, TESYEV’in bundan 19 sene önce kurduğu temeller üzerinde devletimizin de destekleri ile, engelliler sporu her geçen yıl daha ileri gitmektedir.

Şimdi 13-15 Mart 2017 tarihleri arasında yine Antalya’da, 200 sporcunun katılımı ile Özel Sporcular Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası gerçekleştirilecek. Orada da engelli sporcularımızla TESYEV Ailesi birlikte olacak, gereken yerlerde destek verilecek. Önemli olan bu çocuklarımızın ve gençlerimizin mutlu olması ve daha çok hayata bağlanıp günlük yaşama daha çok kaynaşmış hale gelmeleri...

YAVUZ KOCAÖMER


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS