HAYATIM ROMAN MI? SANMAM İŞTE İSPATI

20.12.2016 tarihinde yayınlandı, 851 kez okundu

Herkes gibi ideallerim sürekli çark ederek beni buraya kadar sürükledi. Hayatımın akışını değiştirmek için çok uğraştım olmadı… İSPATLARI:

 1988 DE Londra’ya dil öğrenmeye gittim, kalacağım eve öğretmen çift bana güzel bir oda hazırlamışlar, olmayan dilimle sohbet ettik, odamı ilk eve girdiğimde göstermişlerdi, güzel geniş bir yatak çekmeceli, aynalı dolap, aynanın önünde de vazo içinde kır çiçekleri. Almanya’dan ailemden ayrılmanın verdiği burukluğu atmama yardımcı olmuştu, güzel bir karşılama sağ olsunlar..

 Akşam yemeğinden sonra odama yatmaya çıtım, bavulumu açmamıştım, yorganı kaldırım ki, çarşaf silme kedi tüyü, şoktaydım, ne yapacağımı düşünürken, bavulumda asla yıkamadan kullanmayacağım, yedek nevresimi geçirdim, uyudum, sabah ilk işim süpürge ile yatağımı süpürdüm, diğer çarşafı geçirdim. Çıldırmadan bağırmadan, kaderimi değiştireceğimi unutmadan güne başlamalıydım.

 DUŞ: Duş almam gerekiyordu, banyoda güzel kahverengi bir küvet vardı, her dokunacağım ve yapacağım şey için izin alıyor ve lütfen diyordum, o da kolaydı ama banyoya girdiğimde duş başlığının delik olduğunu, onlar gibi küvete su doldurup yıkanmalıydım da, saçlarım uzun ve siyahtı, asla o şekilde suya girip çıkmayla parlaklığından emin olamazdım, evin hanımına acaba banyo tası alabilir miyiz?  Diye sordum ama nafile, onlar işe gittikten sonra, pasta ölçü kabını aldım, banyo tası yaptım, yıkandım ve temizleyip yerine koydum..

 HAVUZ: Yakınlarımla havuza gittik, hava çok soğuk ben temmuz güneşinde işte ısındım diyen biriyim. Tranplenden havuza atlayamazsın dedikleri anda kendimi tepede buldum, yüzme bilmem, Kumburgaz’da bir metre suda yüzen insanlarız, suya kendimi bıraktım, ama suda yönümü şaşırdım, yukarı çıkacağım yerde sürekli havuz dibindeyim, cankurtaran geldi ensemden tuttu dışarı çıkarda, parmağı ile asla buraya yaklaşma işareti yaptı.

 OKUL: Kaldığım eve yakın sabah ve öğleden sonra olmak üzere, 2 ayrı sınıfta ders alıyordum, okulda ücretsiz kurslar vardı, hayatımda bilgisayar olmadığından bilmediğimden daktilo kursuna gittim, hızlı yazmak ve iyi bir yazar olmak için, orada ilk kez hayatımda bir daha rastlamam dediğim, Down sendromlu çocuklarla, onların ders çıkışı karşılaştım, ama neden olduğunu nasıl olduğunu asla sorgulamadım. Okuldan eve dönerken 5 kuruş arttırmak için bir durak inip yürümeye çalışıyorum, ama çabuk yoruluyorum, nedenini asla düşünmek aklıma gelmiyor. Neden gelsin ki?

 BAKIKESİR YÜZME DERSİ: Kardeşimle Balıkesir, ilçelerinden birine bir haftalığına gittik, deniz güzel ama açılıp yüzemiyorum, bir yüzme öğretmeni vardı, ders almaya karar verdim, orada da açık yüzme havuzu var, her batmaya çalışırken, devekuşu gibi başım suda popom yüzeyde yüzmeye çalışıyorum ama bir metre bile ilerleyemiyorum, havuz etrafında bir gurup oluşmuş her derste bizi izliyor, kahkaha atıyorlar, kardeşim sinirlendi yeter bu kadar dedi ve kestim, su kenarında oynamaya devam ettim, sonra öğrendiğime göre kas hastaları zaten kolay batamazlarmış demişlerdi bana, gerçek ben hayatı yaşamaktan korktuğum için, hayata tam dalamadığım gibi, denize de mi;  dalmak istemiyordum.

 EV TEMİZLİĞİ: Şu an evimin süpürülmesi lazım, orada iken ev temizliğine, cam temizliğine önem vermediklerini (birlikte kaldığım ailenin), eskiyen ev eşyalarımı hep değiştirmem eskimiş dediklerinde, onların, siprali koltuk minderinden çıkmış koltuk takımlarını hatırlarım..

 DOWN SENDROMUNU ŞİMDİ TEKRAR OKUDUM, SİZİNLE DE PAYLAŞIYORUM.

G.RESULOĞLU

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS