BU GÜNLERDE UÇMAK İSTİYORUM

17.12.2016 tarihinde yayınlandı, 1989 kez okundu

Evden kanatlanıp, pencereden uçmak, göremediğim arkadaşlarımı çocuklarımı görmek istiyorum. Ben artık evde tüm internet sitelerini dolaşıp, kas hastalığı ile ilgili gelişme var mı? Diye bakmak yerine, tüm dünyadaki çalışmaların başında olmak hadi demek istiyorum.

 

Benim yerime denek olan beyaz fare yerine ne deneyecekseniz bende deneyin demek istiyorum. Sonra da uçup Sarıyer’de ilk aşık olduğum delikanlıyı görüp, hadi tehditle neden evden almıyorsun, şimdi özgürüm, deniz kenarında bir bardak çay içmeye gidelim, bana o güzel çiçekçi kızdan gül al korkmadan elinden alacağım, demek istiyorum.

 

Ben bir kez uçmak için kuş yemi bile yedim, benin yakınlarımın hasta uçmayan bir kuşları vardı, kuşçudan vitamin almışlardı, kuş deli gibi evin içinde dolaşmaya başladı, yalvardım bana da getir diye, getirdi, içeriğine baktım, vitaminler bir de basit bir antibiyotik vardı bana göre basit, bir bardak suda bir tatlı kaşığı içtim

 

Yanımdakiler nasıl yan etki yapacak diye korkup eczaneyi aramışlar, o da ona bir şey olmaz korkmayın demiş, kuş ilacından sonra hiçbir şey olmadı kös kös değirmen taşı gibi köşede oturmaya devam ettim.

 

Bugünlerde uçmak istiyorum, beni hayata bağlayan, yoğun bakımdaki iri kara gözlü, Bayram’ı görmek, kas hastası erkek kardeşini kaybeden, sonrada kas hastalığını sonucu olan kalp hastalığından ablasını kaybeden, şu an annesi belinde platinlerle, bel fıtığı ile evde yalnız kalan, hangi para ile bakıcı tutacak, evde bakım parası 1000._Tl de olsa bakıcıya ne verecekler diye sorup sarılıp deli gibi ağlama için Büşra’yı evinde görmek…

 

İki kardeş Ayşe Selçuk’u evlerinde FA hastalığından akülü sandalyede bile kaymadan oturamazken, sürekli namaz kılan, Selçuk’ yeter diye bağırdığımda, babam öldü annem de ölmesin diye dua ediyorum dediğinde sarılıp annene bir şey olmaz diye sarılamadığımın telafisi için sarılmak için uçmak istiyorum.    

 

Gelinlik giyemeyeceğiz diye üzülen kızlarımızla, farkındalık adına gelinlik projesi ile gelinlik giydirdiğimiz Asya evden gelinlikle davul zurna ile çıkmak istediğinden, ne olduğu belirsiz, her şeye rağmen seninle evlenirim diyen adamın gerçek hayatını görmek ve göstermek için uçmak istiyorum.

 

Bir baba, evde çocukları doğru dürüst yemek yiyemezken, onların yanında tavuk pişirip, onlara vermeden nasıl yer diye görmek istiyorum.

 

Deli gibi uçup kendimi dağlara denizlere vurup, Sağlık Uygulama Tebliğini beni görmeden hazırlayan, fiyatları belirleyen, 3. Katta nasıl inip çıkacağımı düşünürken, merdiven çıkan akülü sandalyeyi ödeme listesine almazlar, diye ayaklarını bağlayıp, annelerinin sırtında taşıtmak vardı yaaa.. ben annelerinin bellerine dizlerine acırım. Gene de uçmak, nerede ne ot var, neyi nasıl denerim de kendime yeterim diye beynini taştan taşa vurup, evde köşe minderi gibi oturan Gülizr’ı görüp, vaz geç bu da geçer demek isterdim.

 

Gökyüzünde, dağlarda, denizlerde, yolda, evde  sefalete mahkum ettiğimiz sağlık savaşı veren anne ve çocukların bir gün görülmesi, fark edilmesi dileği ile, sizleri gelip görüp kucaklarım sayın olur mu? Ve beni af edin hiçbir sorunu anlatamadım

G.Resuloğlu


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS