Bedensel Engelli Yüzücüler İstanbul´da Yarıştı

10.11.2014 03:43:00 tarihinde eklendi, 1865 kez okundu
2. Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı, Cebeci Spor Kompleksi´nde yapılan yarışlarla sona erdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü ve Sırbistan Niş Üniversitesi Spor Akademisi'nin işbirliğiyle organize edilen 2. Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı, İstanbul'da yapıldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübünün ev sahipliği yaptığı organizasyona Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Belçika, Malta, Slovenya ve Karadağ olmak üzere 9 ülkeden 150 sporcu, 25 antrenör ve 20 üniversiteden öğretim üyeleri katıldı.

Bir haftalık eğitimin ardından kampın kapanış programı, Cebeci Spor Kompleksi'nde gerçekleştirildi. S1 ve S10 engel grubu arasındaki bedensel engelli sporcular, bir haftalık eğitimdeki bilgilerini kelebek, sırt, kurbağalama ve serbest stilde yarışarak gösterdi.

Yabancı katılımcılar adına organizasyonu değerlendiren Slovenya Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımları Antrenörü Boro Strumbelj, Türkiye'de iyi bir şekilde ağırlandıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Beklentilerimizi fazlasıyla karşılayan organizasyon komitesine çok teşekkür ederiz. Ülke olarak güzel tesislere sahipsiniz. Gerek organizasyon gerekse yarışmacı düzeyinde iyi bir ekibiniz var. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a misafirperverliğinden dolayı tekrar teşekkür ederiz. Türkiye ve diğer ülke katılımcılarla birbirimizi daha yakınen tanıma imkanı bulduk. Adeta kendimizi test etme imkanına sahip olduk. Burada elde ettiğimiz deneyimlerle uluslararası organizasyonlarda daha iddialı duruma geleceğiz."

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bedensel Engelliler Yüzme Takımı Başantrenörü Duran Arslan ise 9 ülkeden kampa katılan idareci, antrenör ve sporcuları bir hafta boyunca tesislerinde, kulüplerine ve Türkiye'ye yakışır şekilde konuk ettiklerini söyledi. Organizasyon süresince uluslararası tecrübeleri bulunan katılımcılarla bilgi, beceri ve tecrübelerini paylaştıklarını vurgulayan Arslan, "Bir hafta süren anlamlı birlikteliğimizi son gün yarışlarıyla adeta taçlandırdık" dedi. - İstanbul


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS