Engellilere Ahşap Boyama Kursu

30.06.2014 01:22:00 tarihinde eklendi, 10983 kez okundu
Muş Bedensel Engelliler Derneği, Kalkınma Bakanlığının Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklediği "Engelsiz Eğitim" projesi kapsamında, ahşap boyama kursu açtı.
Açılışta konuşan Vali Yardımcısı Fatih Demir, Muş Bedensel Engelliler Derneğinin hazırladığı projelerde her zaman başarılı olduğunu söyledi.
 
Derneğin daha önce açtığı eğitim kursuna katılan engellilerin girdikleri Engelli Memur Sınavında Türkiye 26.'sı olmayı başardığını anımsatan Demir, "Derneğimiz, yürüttüğü projelerde çok başarılı oluyor. SODES kapsamında engellilerimize yönelik çeşitli kurslar düzenledik. Bugün de ahşap boyama kursunun açılışını yaptık. Burada verilecek eğitimle engellilerimiz meslek sahibi olacak ve ayakları üzerinde durmayı başaracak" diye konuştu.
 
Kursta 2 ay boyunca 20 engelliye eğitim verileceğini söyleyen Dernek Başkanı Bedri Korkmaz ise kurs boyunca engellilere ücret ödeneceğini ifade etti.
 
Korkmaz, "Kurs sayesinde 20 engellimiz meslek sahibi olacak ve öğrendikleri meslekle aile bütçelerine katkı sağlayacak" dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
kaynak:haber49


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS