Engelli bakım evine şikayet

06.08.2018 16:29:00 tarihinde eklendi, 30560 kez okundu
Konya’daki özel bir engelli bakımevinde bir süre görev yapan Sosyal Hizmet Uzmanı, bakımevinde şahit oldukları hakkında Bakanlığa şikayette bulundu.

Engelli bakım evi çalışanından yeni iddialar!
Konya'daki özel bir engelli bakımevinde personelin, hastaların vücutlarında sigara söndürüp dövdüğü iddiaları sonrası geçtiğimiz yıl soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında; engelli hastaların işçi gibi çalıştırıldığı, sahte faturalarla devletin verdiği harçlıklara el konduğu iddiaları üzerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de çalışma başlatmıştı.

ESKİ ÇALIŞANI DA ŞİKAYETÇİ OLDU
Konya’nın merkez Selçuklu ilçesindeki 40 çalışanı bulunan yaklaşık 160 engellinin kaldığı özel bakım ve rehabilitasyon merkezindeki usülsüzlük iddiaları ile ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı.

Ali Şahin bir dönem çalıştığı bakımevinde şahit olduklarını Bakanlığa şikayet etti.
Ali Şahin bir dönem çalıştığı bakımevinde şahit olduklarını Bakanlığa şikayet etti.
Sosyal Hizmet Uzmanı olarak görev yaptığı özel bakım ve rehabilitasyon merkezinde çalıştığı döneme ait tutanak tutan Ali Şahin isimli vatandaş merkezde yaşananlarla ilgili şikayette bulundu.

ENGELLİLER İÇİN HARCANMASI GEREKEN PARALAR ASLINDA ONLAR İÇİN HARCANMAMIŞ!

Engelli bireylerin gıda harcamaları üzerinden ve onlar için düzenlenen gezi turunun ardından usulsüz fiş kaydı yapılarak devletin engelliler için verdiği harçlıkların kesildiğini, kendisi ile beraber görevli personelin farklı işlerle görevlendirilerek hastalarla ilgilenilemediğini belirten Şahin, zaman zaman da engellilere görev verilerek çalıştırıldıklarını iddia etti.

TAZYİKLİ SU İLE TOPLU YIKAMA!

Uzman Şahin, engelli hastaların haftalık banyolarında da, 1 saat kadar kısa bir süre içerisinde yaklaşık 50-60 kişinin tazyikli su ile yıkandığını ileri sürdü.
Sosyal Hizmet Uzmanı Ali Şahin benzer iddialarla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne şikayette bulundu.
Mehmet Ali KAYACI / Konya

Kaynak: www.sozcu.com.tr/2018/gundem/engelli-bakim-evi-calisanindan-yeni-iddialar-2560139/


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS