Kemikleri eriyen dört Suriyeli çocuğun tek umudu anneleri

13.12.2017 17:34:00 tarihinde eklendi, 10060 kez okundu
Suriyeli Meryem, Esed rejiminin hava saldırılarından kaçarak kemik erimesi hastası 4 çocuğuyla İdlib´e sığındı.

Suriyeli Meryem Harevi, Esed rejiminin hava ve kara saldırılarında, Hama’nın kuzeyinde yer alan Latamne beldesindeki evi vurulduktan sonra dört çocuğu ile İdlib ilinin El Habit köyüne sığındı.

Suryieli anne, Hamdo, Hamida, Marah ve Khaled isimli 26, 25, 17 ve 16 yaşlarındaki kemik erimesi hastası dört çocuğu ile yaşamına 2 yıl önce sığındıkları İdlib'de devam ediyor.

62 yaşındaki Um Hamdo'nun eşi, iki buçuk yıl önce kanser nedeniyle hayatını kaybetti.

Harevi, "Çocuklarımı dışarı çıkarmak için kucağıma aldığım zaman içim parçalanır. Tek isteğim tedavi görmeleri ve biraz da olsa yürümeleri. Allah'tan dileğim iyi bir doktor sayesinde kısmen de olsa iyileşmeleri." dedi.

Eşinin vefatından sonra yükünün ağırlaştığını dile getiren Harevi, "Çocuklarımın ihtiyaçlarını gidermek için kimseye muhtaç olmadan çalışmak isterdim ama artık yaşlandım. Ancak engelli çocuklarımın yemek, banyo ve özel ihtiyaçlarına bakabiliyorum." şeklinde konuştu.

El Habit köyünde yardım kuruluşları sayesinde hayata devam ettiğini söyleyen Harevi, "Yardım kolileri gelirse bir şeyler yiyebiliyoruz." ifadesini kullandı.

"Evde ölsek kimsenin ruhu duymaz"

Meryem Harevi, şöyle devam etti:

"Çocuklarım doğuştan kemik erimesi hastası. Şam’a ve Humus’a tedavi görmeleri için götürdüm ama nafile. Bize bakan kimse yok. Evde ölsek kimsenin ruhu duymaz.Tek başımayım. Bizi düşünen kimse yok. Ben öldükten sonra çocuklara kim bakacak bilmiyorum. Bunu düşündüğüm zaman göz yaşlarına boğulurum."

Çocuklardan Hamdo, "Ben doğuştan kemik erimesi hastasıyım. Aynı zamanda kalsiyum yetmezliği var. Sert şekilde hareket etsem kemiklerim kırılır. Küçükken annem beni oldukça sabit tutmaya çalışırdı, hareket ettirmezdi." dedi.

25 yaşındaki Harevi, "Şu anda evin içinde hiçbir yere gidemem. Evin önüne gelebilmek için amcamın oğlunu çağırırım. O beni kucaklayıp çıkarır. Bir hayalim var. O da tek başıma yürümek." diye konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS