Tokyo Metrosunda Hamile Kadınlar İçin Yeni Uygulama

12.12.2017 16:26:00 tarihinde eklendi, 9880 kez okundu
Kalabalıklığıyla bilinen Tokyo metrosunda oturacak bir yer bulmak için mücadele veren hamile kadınlara yeni bir çözüm bulundu.

Kalabalıklığıyla bilinen Tokyo metrosunda oturacak bir yer bulmak için mücadele veren hamile kadınlara yeni bir çözüm bulundu.

Yeni geliştirilen bir uygulama hamile kadınların yakınlarında bulunan ve kendi koltuklarından vazgeçmeye istekli yolcularla bağlantı kurmalarını sağlıyor.

Bu hafta metropolde denenen dijital eşleşme uygulaması ile özellikle Japonya'da yaygın olan iki sorunun üstesinden gelmesi planlanıyor: yolcuların telefonlarına konsantre olması ve konuşmanın hoşnutsuzluk ile karşılanması.

Hizmet, hamile bir kadının koltuk istediğinde mesaj gönderebilmesini sağlıyor. Uygulama daha sonra, koltuğundan vazgeçmeye hazır olduklarını söyleyen önceden kayıtlı kullanıcıları arıyor.

Bir eşleşme olduğunda, hamile kadın akıllı telefon ekranında eşinin bulunduğu yeri gösteren bir koltuk haritası görüyor.

Yer değişikliği, kullanıcılar birbirine kişisel bilgilerini vermeden yapılabiliyor.

Dai Nippon Printing (DNP), uygulamayı bu hafta Tokyo Metrosundaki ana metro hatlarından birinde test ediyor. Bir basım ve bilişimci grubu olan DNP'nin sözcüsü, "Bu, Japonya'ya özgü olabilir, ancak bazı insanlar koltuğa ihtiyacı olan biriyle konuşmaktan çekiniyorlar. Durumdan faydalanmaya çalışıyoruz" dedi.

Hizmetin ne zaman başlayacağı henüz kararlaştırılmadı ancak şirket ayrıca yaşlılara ve engellilere yardım edebilmeyi umuyor.

Japonya dünyanın en düşük doğum oranlarından birine sahip ve yetkililer insanları daha fazla çocuğa sahip olmaya teşvik etmek için çeşitli politikalar deniyor.

Kamu görevlileri, hamile kadınlara yuvarlak pembe bir "Annelik Markası" etiketini dağıtıyor ve çevredekileri düşünceli olmaya teşvik ediyor.

Ancak bazı kadınlar, aşırı derecede ısrarcı görünmekten veya doğurganlık tedavisine katılan insanlara duyarsız görünebileceklerinden korkarak etiketi göstermekte tereddüt ediyor.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS