Best Buddies" Projesi

10.12.2017 15:44:00 tarihinde eklendi, 9806 kez okundu
Lüleburgaz´da engelliler ile gönüllü öğrencileri arkadaş yapmayı hedefleyen "Best Buddies" projesinin ilk buluşma etkinliği yapıldı.

Lüleburgaz'da engelliler ile gönüllü öğrencileri arkadaş yapmayı hedefleyen "Best Buddies" projesinin ilk buluşma etkinliği yapıldı.

Proje kapsamında, 30 gönüllü öğrenci ile 30 engelli bir alışveriş merkezinde bir araya geldi.

Koordinatör öğretmenlerin de katılım gösterdiği etkinlik kapsamında sinemada birlikte film izleyen öğrenciler aynı zamanda birlikte yemek yiyerek vakit geçirdi.

Etkinliğin ardından bir konuşma yapan Lüleburgaz Best Buddies Koordinatörü Barbaros Görkem Şinikoğlu, proje kapsamında eşleşen öğrencilerin ilk buluşmasının gerçekleştirildiğini söyledi.

Bu yıl Best Buddies Projesi'nde 30 öğrencinin eşleştirildiğini belirten Şinikoğlu, engelli çocukların sosyalleşmesi adına önemli bir proje olduğunu ifade etti.

Bu yılki proje ortaklarının Lüleburgaz Anadolu Lisesi olduğunu aktaran Şinikoğlu şöyle devam etti:

"Engelli bireylerde, akran kabulü çok önemli. Çünkü ergenlik döneminde olan bireyler, somut anlamdaki düşünceden soyut anlamdaki düşünceye geçiş evresinde oluyor. Bu yüzden özel gereksinim gerektiren bireylere karşı farkındalık daha az. Ayrıca birbirlerinin kusurlarına daha fazla mana bulabiliyorlar. Bu şekildeki etkinliklerle engelli çocukların sosyal kabulünü gerçekleştirmiş oluyoruz ve aynı zamanda normal gelişim gösteren bir lise öğrencisine verdiğimiz engelliye doğru yaklaşım ve liderlik eğitimleriyle birlikte sosyal anlamda bir misyon edinme durumunu kazandırmaya çalışıyoruz."


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS