Dezavantajlı Kadınların El Emeği Travel´de Sergilendi

08.12.2017 16:46:00 tarihinde eklendi, 9307 kez okundu
Bu yıl düzenlenen 11. Travel Turkey İzmir Fuarında Diyarbakır Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi (ADEM) tarafından Sur Mağduru Dezavantajlı ve engelli bayanların hazırladığı el emeği ürünler sergilendi.

Bu yıl düzenlenen 11. Travel Turkey İzmir Fuarında Diyarbakır Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi (ADEM) tarafından Sur Mağduru Dezavantajlı ve engelli bayanların hazırladığı el emeği ürünler sergilendi.

Filografi, çini, deri, keçe, telkari ve gümüş kurslarında eğitim alan kadınların hazırladığı el emeği göz nuru el sanatlarını böylesi uluslararası bir fuarda kendilerini tanıtmanın büyük bir fırsat olduğunu belirten Aile Destek Merkezleri Genel Koordinatörü Nezihe Kent, "Mağdur kadınlarımızın başarısını burada sergilemek, kadınlarımızın ne kadar güzel ve kaliteli işler yapabileceğini göstermektedir" dedi.

Diyarbakır'da 24 ADEM'in bulunduğunu belirten Kent, ADEM'lerde toplam 991 kurs verildiğini ve 22 bin 415 kursiyerin bu kurslardan faydalandığını ifade etti.

"ADEM'lere Türk bayrağı siparişi"

ADEM'lerde kadınlara sosyal kültürel, mesleki becerilerine katkı sunmak amacıyla tekstil, okuma-yazma, el sanatları, istihdamı geliştirmeye yönelik kurslar gibi çeşitli kurslar açıldığını anlatan Kent, "Travel Turkey Fuarı'nda kursiyerlerimiz tarafından yapılan el sanatlarını sergilemekteyiz. Özellikle Dezavantajlı kadınların ADEM'lerimizde hazırlayıp kendi evlerinde devam ettikleri filografiden yapılan Türk Bayrağı motifli tablomuz ziyaretçilerden çok büyük ilgi görüyor. Bu konuda birçok olumlu dönüş oluyor" diye konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS