Taşçı: "Tesis Sayısını 13 Kat Arttırdık"

16.10.2017 15:56:00 tarihinde eklendi, 338 kez okundu
Atakum ilçesinde gençlerin spora yönlendirilmesi için önemli projelere imza attıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum’da göreve geldiğimiz günden bugüne, spor tesisi sayısını tam 13 kat artırdık” dedi.

Atakum ilçesinde gençlerin spora yönlendirilmesi için önemli projelere imza attıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Atakum'da göreve geldiğimiz günden bugüne, spor tesisi sayısını tam 13 kat artırdık" dedi.

Atakum ilçesinde 2014 yılına kadar bir tane spor tesisi olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Belediyesi olarak sporun ve sporcunun her zaman destekçisi olduklarını ifade ederken, kısa süre içerisinde gerçekleştirdikleri çalışmalarla Atakum'daki spor tesisi sayısını 13 kat artırdıklarını kaydetti.

Atakum ilçesinde 2014 yılında sadece bir adet spor alanı bulunduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, başarılı bir çalışma programıyla bu sayıyı 13'e çıkarttıklarını kaydederek, " Atakum Belediyesinde görevi devraldığımızda, ilçemizde maalesef ki bir tane sportif alan vardı. Nüfusunun büyük bir kısmını gençlerin oluşturduğu Atakum'da, bu duruma karşı bir şeyler yapmak gerekiyordu. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda ilçemizdeki sportif alan sayısını 13'e çıkarttık. İlçemize kazandırdığımız bu spor alanları ile sadece ilçemizde değil, bölgemizde de Spor Kenti Atakum olarak anılmaya başlandık" dedi.

13 yeni tesis

Atakum ilçesinde sportif alanların arttırılması ve gençlerin spora yönlendirilmesi noktasında önemli çalışmalara imza attıklarını ifade eden Taşçı,"İlçemizin birçok bölgesinde gençlerimize hizmet verecek tesisler inşa ettik. Mevlana Mahallesi Prof. Dr. Aziz Sancar Spor Tesisi, Taflan Sosyal Tesisleri içerisinde Halı Saha, Mimarsinan Mahallesi Gençler Halı Saha, Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu Halı Sahası, Çatalçam Mahallesi Halı Saha Spor Tesisleri, Çakırlar Korusu Halı Saha Spor Tesisleri, bugüne kadar bitirip vatandaşlarımızla buluşturduğumuz tesislerimiz. Bunların dışında Büyükkolpınar, Küçükkolpınar, İstiklal, Yeni Mahalle, Mimarsinan ve Yeşildere Mahallelerimizde ve Atakent Ortaokulu bahçesinde inşa çalışmaları hızla devam eden halı saha ve spor tesislerimizi de çok yakında gençlerimizin hizmetine sunacağız" şeklinde konuştu.

"Başarı tesadüf değil"

Atakum Belediyespor Kulübü bünyesinde binlerce sporcu yetiştirdiklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Hayata geçirdiğimiz spor tesisleri, yetişmiş sporcu anlamında da artış sağlıyor. Atakum Belediyespor Kulübü bünyesinde bin 200 lisanslı olmak üzere yaz okullarıyla birlikte 2 bin 500 sporcuya hizmet veriyoruz. Sporcularımız geçtiğimiz sezon 13 branşta 103 madalya kazandı. Bölgesel Amatör Lig'e(BAL) yükselen futbol takımımız da ilçemizi futbolda temsil ederek büyük başarılara imza atıyor. Engelli Boccia takımımız, Boccia Milli Takımına en fazla sporcu gönderen takım ve son iki yılın Türkiye Şampiyonu. Bu başarılar asla tesadüf değil. Atakum Belediyesi olarak gençlerimize güvenip, her zaman onların yanında olmaya, spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS