Madde bağımlısı gençlere çipli tedavi yöntemi

27.09.2017 19:14:00 tarihinde eklendi, 9251 kez okundu
Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde, madde bağımlısı olan 8 gence çip tedavisi uygulaması yapıldı.

Birecik’te bulunan madde bağımlılarının tespiti, tedavisi ve konuyla ilgili diğer işlemleri yürütmek üzere Birecik Kaymakamlığı tarafından oluşturulan madde bağimliliği ile mücadele komisyonu tarafından ilçede tespit edilen 8 madde bağımlısı genç ikna edilip, Adana’daki Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi’ne (AMATEM) götürülerek çip tedavisi uygulandı. Madde bağımlısı gençlerin vücutlarına takılan çiplerle, tedavi süreçleri başlatıldı. Üç ayda bir deri altına yerleştirilen halk arasında çip olarak bilinen, "Naltekson İmplant" uygulaması, hastanın madde isteğini azaltarak, davranışlarını kontrol altına almasını sağlıyor.

Birecik’te bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurulan madde bağimliliği ile mücadele komisyonu, madde bağımlısı gençlerin toplumda ötekileştirilmesinin önüne geçilerek, farkındalık oluşturulması hedefleniyor.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS