İyilik Atölyesi Kafe, MaviBahçe AVM´de

23.09.2017 14:53:00 tarihinde eklendi, 354 kez okundu
ÇALIŞANLARININ tümü down sendromlu gençler ve annelerinden oluşan, ´İyilik bulaşıcıdır´ sloganıyla projelendirilen İyilik Atölyesi Kafe, İzmir´in Karşıyaka ilçesindeki MaviBahçe AVM´de kapılarını açtı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan İzmir Down Sendromu Derneği Başkanı Gülnaz Rodoplu, down sendromunun bir hastalık değil, farklılık olduğunu her fırsatta vurguladıklarını belirterek, Türkiye'de yaklaşık 100 bin down sendromlu birey olduğunun tahmin edildiğini, İyilik Atölyesi gibi projelerle bu bireylerin yaşamlarında çok önemli değişiklikler gerçekleştiğini söyledi. İyilik Atölyesi'nin çocukların aileleriyle birlikte sigortalı olarak çalıştığı, maaş aldığı, sürekliliği olan bir proje olduğuna işaret eden Rodoplu, "Çocuklarımıza adeta bir özgüven patlaması yaşatan bir yapı olması bakımından farklı bir konsept. Çocuklarımız burada her gün toplumla iç içe ve iletişim halinde. Sipariş alıyor, hizmet ediyor, tatlı bir telaş içinde sürekli koşuşturuyor. Dışarıdan gözlemlenen mutluluklarının yanında onların kişilik ve duygularına olan katkılarını özellikle bilmenizi istiyorum" dedi.


"BAĞIŞLA AYAKTA DURMAYACAK"

Projenin yaratıcısı JP Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Demir de, İyilik Atöyesi'nin kendi kaynağını kendisinin yaratmasını ve sürdürülebilir olmasını hedeflediklerini vurguladı. Projenin çalışanları ve başka sosyal projelerle kazancını paylaşmasını çok önemsediğini sözlerine ekleyen Demir, şu değerlendirmeyi yaptı:

"İyilik Atölyesi'nin kar topu gibi büyüyerek ve içine olabildiğince çok ihtiyaç sahibini alarak gelişmesini istiyoruz. İyilik Atölyesi bu beklentilerin tümünü içinde barındıran bir projedir. Bu işletmeden hiçbir kâr beklentisi olmadan, önce kendi kendisine yeten daha sonra toplumun farklı kesimlerine de değer katan ve bunu sözde değil, özde yaparak gerçekleştiren bir yapı kurguladık. Elbette bunu başarmamız duyarlı insanların katkıları ile olacak. Müşterilerimize en önemli sözümüz şu: Buraya gelin, keyifli anlarınızı geçirin, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte olun… Burada alacağınız hizmetin kalitesi ve o hizmetin karşılığı, rakiplerimizden çok daha avantajlı olacak. Bu konuda iddialıyız. Hiçbir müşterimizden olması gereken seviyenin üzerinde bir anlayış beklemiyoruz. Bağışla ayakta durmak gibi bir hedefimiz de hiçbir zaman olmayacak. Kendi kaynağımızı kendimiz yaratacak ve bunu diğer ihtiyaç sahipleri ile paylaşacağız."


DOWN SENDROMLU BAŞDANIŞMAN

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise down sendromlu Başdanışmanı Deniz Polat ile birlikte geldiği açılışta, tüm engelli bireylere her zaman özel bir ilgi gösterdiklerini, yaşamlarını kolaylaştırıcı pek çok projeye imza attıklarını sözlerine ekledi. Polat'ın kendisinin her konuda yardımcısı olduğu bilgisini veren Akpınar, son yıllarda down sendromlu bireylere yönelik artan farkındalığın mutluluk verici olduğuna dikkat çekti.

Kurdele kesiminin ardından açılan İyilik Atölyesi, İzmirliler'den yoğun ilgi gördü. CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel; Pınar Karşıyaka'nın basketbolcuları Berk Uğurlu, Egemen Güvenç ve İnanç Koç; Becker Spor'un altyapı kız basketbol takımı oyuncuları İyilik Atölyesi'nde çalışanlar ve aileleri birlikte sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS