Yurtta 30 Ağustos coşkuyla kutlanıyor

30.08.2017 15:46:00 tarihinde eklendi, 9344 kez okundu
Yurdun dört bir tarafında 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 95. yıl dönümü dolayısıyla törenler düzenleniyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yıl dönümü tüm yurtta coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı yurt dışında da kutlanıyor

Anıtkabir renkli görüntülere sahne oldu

Donanma Komutanlığı kapılarını vatandaşlara açtı

Cumhuriyet Meydanı'ndaki ilk törende, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Atatürk anıtına çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.

Vali Ayyıldız, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Recep ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, daha sonra valilikte tebrikleri kabul etti.


Cumhuriyet Meydanı'nda devam eden törenlerde Ayyıldız, Recep ve Kocaoğlu, halkın bayramını kutladı.

Kutlamalar geçit töreniyle sona erdi.

Adana
Adana'da, İstasyon Meydanı'nda yapılan kutlamalarda, Vali Mahmut Demirtaş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, askeri araçla törene katılanları selamlayarak, bayramını kutladı.

Mersin
Mersin'de de Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen kutlama programı, Vali Ali İhsan Su, Deniz Kuvvetleri Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın meydandaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

 

Hatay
Hatay'daki tören kapsamında Vali Erdal Ata, Garnizon Komutan Vekili Albay Göksel Çetin ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Cumhuriyet Alanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Osmaniye
Osmaniye'de düzenlenen törenlerde de Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Albay Ahmet Serdar Gül ve Belediye Başkanı Kadir Kara, Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından şeref defterini imzalayan Vali Coşkun, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin kaderini değiştiren, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu sağlayan süreçteki en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos'un yıl dönümünün büyük bir coşkuyla kutlandığını söyledi.

Gaziantep
Gaziantep'teki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın ardından başlayan törende, Vali Ali Yerlikaya, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

 

Kilis
Kilis Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başladı.

Vali Mehmet Tekinarslan ve Belediye Başkanı Hasan Kara, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından tören, şiirler okunması ve askeri birliklerin geçit töreniyle sona erdi.

Adıyaman
TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Adıyaman'da düzenlenen törene katıldı.

Hükümet Konağı Meydanı'nda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Vali Nurullah Naci Kalkancı, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Kahramanmaraş
Kahramanmaraş Atatürk Meydanı'ndaki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başladı.

Vali Vahdettin Özkan, 2. Zıhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Uğur Bülent Acar ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cemal Tanrıverdi, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Daha sonra Vali Özkan makamında tebrikleri kabul etti.

Malatya
Malatya'da Vali Ali Kaban, Garnizon Komutanı ve 2. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Şanlıurfa
Şanlıurfa'da, Şehitlik Anıtı'ndaki törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Vali Abdullah Erin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Günbegi, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Kayseri
Kayseri Cumhuriyet Meydanındaki törene, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Kayseri milletvekilleri Taner Yıldız ve Hülya Nergis, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke ile diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

Vali Kamçı, tören sonrası gazetecilere, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın yerinin çok önemli olduğunu söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Türk milletinin bağrından çıkan bir ordu olduğunu belirten Kamçı, "Bu memleketin, varlığı, dirliği, birliği için mücadele ediyorlar. Kurtuluşumuzun simgelerinden birisidir bu bayram. Memleketimizde olumsuz anlamda yaşadığımız geçen sene meydana gelen hain darbe girişimi gibi olayların hiçbir şekilde olmaması en büyük temennimizdir. Herşeye rağmen Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisine sızmış olan hainlerin böyle bir şeye kalkışması silahlı kuvvetlerimize hiçbir şekilde leke sürmez, bunu böyle kabul etmek lazım. Türk Silahlı Kuvvetleri bizim için onur timsalidir. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Kırıkkale
Kırıkkale'de düzenlenen tören, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde başladı. Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan ve Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı anıta çelenk sundu. Fevzi Çakmak Caddesi'nde devam eden törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Yozgat
Yozgat'ta Cumhuriyet Meydanı'ndaki törene, Vali Kemal Yurtnaç, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Program, belediye mehter takımı gösterisinden sonra askerlerin geçişiyle sona erdi.

Edirne
Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törende, Edirne Valisi Günay Özdemir, 54. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan anıta çelenk sundu. Törende, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Öğretmen Yüzbaşı Durmuş Bozkurt, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Büyük Zafer'in 95'inci yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

30 Ağustos'un kahramanlıklarla dolu Türk tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Bozkurt, "Türk ordusu, Mustafa Kemal Paşa komutasında 26 Ağustos 1922'de başlattığı büyük taarruz ile işgalci güçlere son ve kesin darbeyi vurarak düşmanı Anadolu'dan temizlenmiştir. 30 Ağustos 1922'de büyük taarruz kesin zaferle sonuçlanmıştır." dedi.

Kırklareli
Kırklareli'nde Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törene, Vali Orhan Çiftçi, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Aydın Cihan Uzun, CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, kurum müdürleri, askeri erkan ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Tekirdağ
Tekirdağ'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Valilik önünde düzenlenen törende Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Garnizon Komutanı Piyade Albay Kemal Cöne ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Konya
Konya'da Anıt Meydanı'nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

3. Ana Jet Üssü ve Garnizon Komutanlığından Hava Pilot Üsteğmen Abdullah Kağnıcı, burada yaptığı konuşmada, ülkenin kurulmasında temel teşkil eden kurtuluş mücadelesinin bayraklaştığı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yıl dönümünün gururla kutlandığını söyledi.

Kadın-erkek, genç-yaşlı çok sayıda vatandaşın ellerinde bayraklarla coşkulu bir şekilde izlediği tören, resmi geçitle sona erdi.

Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve ilgililer katıldı.

Afyonkarahisar
Afyonkarahisar'da Kocatepe Parkı'nda düzenlenen tören, Vali Mustafa Tutulmaz, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı.

Aksaray
Aksaray'da 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'ndaki törende, anıta çelenk bırakıldıktan sonra, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Karaman
Karaman'da ise Cumhuriyet Parkı'nda düzenlenen törende, Vali Fahri Meral, Garnizon Komutanı Albay Yurdakul Kazım Türkmen ve Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Zonguldak Valilik binası önünde başlayan törende, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Zonguldak
Gazipaşa Caddesi'nde devam eden törende, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Gökhan İnan, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, yürüyerek halkı selamladı.

Kutlamalar, askeri birlikler, madenciler ve gazilerin yanı sıra araçların tören geçişleriyle sona erdi.

Kocaeli
Valilik yanındaki alanda düzenlenen törende Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve beraberindekiler, katılımcıları selamladı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından törende İstiklal Marşı okundu.

Sakarya
Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan tören, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun makamında tebrikleri kabul etmesiyle devam etti.

Karabük
Yenişehir Atatürk Anıtı'ndaki törende Vali Kemal Çeber ve Belediye Başkanı Rafet Vergili, anıta çelenk koydu, katılımcıları selamladı.

Bartın
Valilik bahçesindeki törende, Vali Nusret Dirim, Garnizon Komutanı Deniz Piyade Albay Vedat Selvitop, Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Düzce
Anıt Park'ta anıta çelenk sunumuyla başlayan programda, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Yarbay Serdar Dolu, Belediye Başkanı Mehmet Keleş vatandaşların bayramını kutladı.

Van
Van'daki kutlamalar kapsamında Valilik bahçesindeki Atatürk anıtına Valilik, Van Asayiş Kolordu Komutanlığı ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenkleri konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Halk oyunları ve mehteran takımının gösterisiyle sona eren törene, Vali ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Van Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, İl Jandarma Komutanı Tuğgenaral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, kurum amirleri, askeri erkan ve il emniyet müdürlüğü personeli katıldı.

Bitlis
Bitlis'te Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören, Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Muş
Muş'ta Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören Vali Aziz Yıldırım ve Belediye Başkanı Feyat Asya'nın Atatürk anıtına çelenk koymasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı.

Muş'un Malazgirt ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Kaymakam Soner Kırlı Cumhuriyet Meydanı'daki Atatürk anıtına çelenk koydu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Hakkari
Hakkari’de Valilik bahçesindeki törende, Vali Cüneyit Orhan Toprak, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre Tayanç ve Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Atatürk anıtına çelenk koydu.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk konuldu, saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Erzurum
Kutlamalar kapsamında Erzurum'daki Havuzbaşı Kent Meydanı'nda düzenlenen törene, Vali Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 9. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın marşlar seslendirmesinin ardından askeri birliklerce tören geçişi yapıldı.

Erzincan
Erzincan'da belediye hizmet binası önündeki kutlamalar, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu ve Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy'un Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Tören geçişinin ardından askerlerin "Vatan sana canım feda", "Ne mutlu Türküm diyene", "Vatan bölünmez şehitler ölmez" diyerek ilerlemesi beğeni topladı.

Kars
Kars'ta Hükümet Konağı önündeki törende ilk olarak Vali Rahmi Doğan, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutan Tuğgeneral Turan İnan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

Tunceli
Tunceli'de Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına, Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'in çelenk sunmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sürdü.

Ardahan
Ardahan'da da Vali Mehmet Emin Bilmez, 25. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk sundu. Burada bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması sonrası İstiklal Marşı okundu.

Ağrı
Ağrı Abide Meydanı'ndaki törene, Vali ve Belediye Başkan Vekili Süleyman Elban, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gökhan Şahin ile diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

Iğdır
Iğdır'daki program da Belediye Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Elazığ
Elazığ Öğretmenevi önündeki törende, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Atatürk anıtına çelenk koydu.

Şırnak
Şırnak Valiliği önündeki törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Program askeri birliklerin geçişiyle son buldu.

Siirt
Siirt'te Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili Türkçe, Kürtçe ve Arapça şiirler okundu.

Bingöl
Bingöl’de Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi.

Vali Ali Mantı, 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Bayer ile Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Atatürk anıtına çelenk koydu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Samsun
Büyük Zafer'in 95. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Samsun'da Atatürk Anıtı'na Vali Osman Kaymak, Garnizon Komutanı Piyade Albay Recep Ali Üstün ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından çelenk konuldu, ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Vali Kaymak, anıt şeref defterini imzalamasının ardından yaptığı konuşmada, vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle kanının son damlasına kadar vatanını savunan Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki ordunun kazandığı şanlı zaferin, milletin, birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olduğunu vurguladı.

Buradaki törenin ardından Valilikteki "Yaşayan Atatürk Salonu"nda tebrikler kabul edildi.

Konuşmaların ardındın şiirler okundu, Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından konser verildi.

Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından Sahra Sıhhıye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı Bandosu tarafından konser verildi.

Öte yandan törene, sağlık sorunları nedeniyle 87 yaşındaki Kore Gazisi Selahattin Erzincan, Muharip Gaziler Derneği üyeleri tarafından sandalyeyle taşınarak getirildi.

Protokolde oturan Erzincan, tören sırasında duygulu anlar yaşadı.

Ercincan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tüm milli bayramlara katıldığını bu yıl rahatsızlıklarının artması nedeniyle yardım alarak katılmak zorunda kaldığını anlattı.

Törende geçmişi yaşadığını dile getiren Erzincan, "Allah hepinizden razı olsun. Yaşım 87, şükürler olsun bugünü gördüm. Astım bronşitim var. Aynı zamanda kalpten rahatsızım. Kusura bakmayın çok konuşamıyorum. Çok duygulandım." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Vali Kaymak, Garnizon Komutanı Üstün ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Erzincan'ın yanına giderek, elini öptükleri gaziyle bir süre sohbet etti.

Çankırı
Çankırı'daki törende Atatürk Anıtı'na Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Sinop
Sinop'ta Hükümet Konağı önünde düzenlenen ilk törende, Vali Hasan İpek, Belediye Başkanı Baki Ergül ve İl Jandarma Komutanı Albay Murat Bozkurt tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Amasya
Amasya'da Yavuz Selim Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Kastamonu
Kastamonu'da Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı'na Valilik, Garnizon ve Belediye tarafından çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından Kastamonu Belediyesi Halk Oyunları ekibi, gösterilerini sundu. Geçit törenine katılan askerleri vatandaşlar uzun süre alkışladı.

Tokat
Tokat'ta düzenlenen törenlerde Vali Ömer Toraman, Garnizon Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu, ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Çorum
Çorum'da Atatürk Anıtı'na Valilik, İl Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı adına çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Sivas
Sivas Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törene, Vali Davut Gül, Sivas Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ertuğrul Erbakan, Belediye Başkanı Sami Aydın ile diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

Askeri birlikler, gaziler ve öğrencilerin geçişiyle sona eren töreni vatandaşlar ilgiyle izledi.

Vali Gül ve beraberindekiler, törenin ardından, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şubesi ile Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Kırşehir
Kırşehir'de Valilik binasının bulunduğu Atatürk Caddesi'nde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törene, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, daire müdürleri, gaziler, sivil toplum kuruluşu başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Niğde
Niğde'de Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başlayan törene Vali Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Erdoğan Özegen, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri ve askeri yetkililer katıldı.

Nevşehir
Nevşehir Hükümet Konağı önününde düzenlenen törende, Vali İlhami Aktaş ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Daha sonra Vali Aktaş ve Başkan Ünver, Valilikte tebrikleri kabul etti.

Trabzon
Trabzon Valiliği önünde düzenlenen tören, Vali Yücel Yavuz, Garnizon Komutanı Albay Osman Akyıldız ve Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam eden tören, Vali Yavuz'un şeref defterini imzalaması ile tamamlandı. Yavuz, daha sonra makamında tebrikleri kabul etti.

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, İl Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşların katıldığı kutlamalar, geçit töreni ile sona erdi.

Rize
Rize'de 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Valilik önünde düzenlenen törende Vali Erdoğan Bektaş, Atatürk anıtına çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulan tören, İstiklal Marşı'nın seslendirilmesiyle devam etti.

Vatandaşların bayramını kutlayan Bektaş, yaklaşık iki ay önce Batman'da jandarma karakoluna PKK'lı teröristlerce bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Soner Fazlıoğlu'nun babası Kamil Fazlıoğlu'na "şehadet beratı" verdi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS