Büyük aktör, büyük hümanist #JerryLewis 91 yaşında öldü. Coşkun ÖZDEMİR

22.08.2017 14:02:00 tarihinde eklendi, 9179 kez okundu
Sayın, Prof. Dr. Coşkun Özdemir´in, Büyük aktör, büyük hümanist #JerryLewis ile ilgili makalesi.

Büyük aktör, büyük hümanist #JerryLewis 91 yaşında öldü.

J.Lewis uzun yıllar büyük bir enerji ile Amerika'da MDA (Müsküler Distrofi) Derneğinin başkanlığını yaptı. Bu başarılı dernek büyük çoğunluğu genetik (kalıtımsal) ve tedavisi olmayan tüm kas hastalıkları ile ilgilenen bir dernektir. Dernek tüm kas hastaları ile ilişki kuran onlara gelişmelerle ilgili bilgi aktaran ve yaşam kalitelerini yükselten çok önemli bir kuruluş oldu.

Amerika'daki yıllarımda bu derneğin etkinliklerini gıpta ile izledim. Kas hastalarını evlerinden teslim alıp göl kenarındaki bir kampa götürüyor ve misafir ediyorlardı. Jerry Lewis hemen hemen tüm kas hastaları ile temas kuruyor, TV 5'de bir telethon programı ile tüm ülkeye çarpıcı görüntülerle mesaj veriyor, destek çağrısında bulunuyor ve bir gün akşam saatlerine kadar süren programda her yıl 60 milyon dolar civarında bağış topluyordu.

Bu bağışın yarısı araştırmalar için öteki yarısı çeşitli etkinlikler için harcanıyordu. Bu derneğin yayınlarından bütün dünya yaralanıyor. Bunlar en güvenilir haber ve bilgiler. Biz de (Türkiye Kas Hastalıkları Derneği) bu dernekle temas halinde olduk ve onlardan yaralandık.

Son yıllarda bu genetik hastalıklar için bazı tedavi imkanları doğdu. Ümit verici gelişmeler var. Bunları yakın tarihli Bilim Teknoloji (Orhan Bursalı) dergisinde anlattım. Jerry Lewis benzersiz bir özveri ve çaba ile bu hastalıklardaki araştırmalara destek vermenin yanı sıra yüz binlerce hastaya umut verdi, onların yaşamını kolaylaştırmak için çalıştı.

Bu efsanevi kişi daima övgüyle sevgi ve özlemle anılacaktır.
Işıklar içinde yatsın.

Prof.Dr.Coşkun Özdemir


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS