YAYKOP´a yazar desteği

10.08.2017 16:57:00 tarihinde eklendi, 9257 kez okundu
MANAVGAT Halk Kütüphanesi tarafından uygulanan Yaylada Kitap Okuma Projesi´ne (YAYKOP) yazar Erdal Kara da destek verdi.

Manavgat Belediyesi'nin düzenlediği Kitap Günleri'ne katılarak okurlarıyla buluşan yazar Erdal Kara, Manavgat Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay'la birlikte yaylada ödünç kitap dağıtımına katıldı. Ordu'nun Ünye İlçesi'nde Türkçe öğretmeni olan, 'Aylan Bebek', 'Soğuk Bir Kış Güncesi', 'Sarı Buğday Mavi Umut' ve 'Saka Kuşları' adlı dört çocuk kitabı bulunan yazar Kara, Manavgatlı ailelerin göç ettiği yaylalarda kitapseverlerle bir araya gelerek, onlara kitap okumanın önemini anlattı ve çocukların yaş gruplarına göre kitapları önererek okumalarını tavsiye etti.

Uzun yaz günlerinde yapılabilecek en güzel işlerden birisinin de kitap okumak olduğunu belirten Kara, "Böylesine serin, sakin, temiz havalı ortamlarda okumak insana daha çok keyif verir. Kitap, ekmek gibi su gibi hava gibi her zaman vazgeçilmez olmalı. Özellikle çocuklar mutlaka kitap okumalı. Kitaplar onlara yeni bakış açıları ve yeni fikirler kazandırır" dedi.

Manavgat Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay da YAYKOP'un aralıksız devam edeceğini belirterek, kitapseverlerden kütüphaneye özellikle çocuk kitabı bağışında bulunmalarını istedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS