Çok Dişlilik Hastalığı Gün Geçtikçe Artıyor

28.06.2015 09:37:00 tarihinde eklendi, 15463 kez okundu
Hyperdontia yani ´çok dişlilik´ ağızda fazla sayıda diş çıkması hastalığıdır. Bir insanda ortalama 32 diş bulunurken hyperdontia hastalarında yaklaşık 76 diş bulunabiliyor.

Çok Dişlilik Hastalığı Gün Geçtikçe Artıyor

Hyperdontia yani 'çok dişlilik' ağızda fazla sayıda diş çıkması hastalığıdır. Bir insanda ortalama 32 diş bulunurken hyperdontia hastalarında yaklaşık 76 diş bulunabiliyor.

Hyperdontia(Çok dişlilik), dünya üzerinde oldukça nadir görülen bir hastalıktır. Fakat son günlerde sıkça rastlanan bir hastalık oldu. Kalıtsal olarak aktarılan bu hastalıkta adından da anlaşılacağı gibi ağızda normal diş sayısından çok daha fazla diş bulunmasıdır.  İnsanların yaklaşık %3’ün de bu hastalığın var olduğu düşünülmektedir. 

 

NORMALİN 2 KATI KADAR DİŞ

Çok dişliliğin pek çok türü vardır.Bazı durumlarda 1 veya iki diş fazlalığı varken bazı durumlarda diş sayısı normal sayının iki katına kadar çıkabilmektedir. Fazla dişler genelde ağızın dil altındaki kısmında çıkar.

 

TEDAVİSİ: ÖMÜR BOYU SÜRECEK BAKIM

Kişinin konuşmasını ve beslenmesini etkileyen bu hastalığın tedavisi içinse ömür boyu sürecek diş bakımı gerekmektedir

 

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS