Ediz Hun’dan "hoplamalı" yaş vurgusu

11.05.2017 21:45:00 tarihinde eklendi, 487 kez okundu
Türkiye’de ilk kez İzmir’de düzenlenen Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi, usta oyuncu Ediz Hun’un da katılımıyla başladı.

Konuşmasında 1940 doğumlu olduğunu vurgulayan Hun, “Yani 70’ten çok gün aldım” diyerek mikrofonu bırakıp hopladı.

11-13 Mayıs tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi, Fuar İzmir’de başladı. Uluslararası fuarda, birbirinden ilginç 25 atölye çalışması, ünlülerle sohbetler, yoga ve kahkaha kursları, can dostum terapisi gibi renkli etkinliklerle sağlıklı yaş almanın formülleri anlatılacak. Yaş alan vatandaşlar ile ailelerinin akademik ve uygulamalı olarak bilgi alabileceği fuarda, ’yaşlanmanın değil keyifli yaş almanın’ vurgusu yapılacak. Fuar ve kongrenin açılışına; Yeşilçam’ın usta oyuncusu Ediz Hun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Tabip Odası Başkanı ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Fehmi Akçiçek, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ediz Hun, ziyaretçilerin sevgi seli ile karşılaşırken, onlarla fotoğraf da çektirdi. Gün içerisinde konferans verecek olan Hun, selamlama konuşmasında annesinin yıllar önce İzmir Kız Lisesinde felsefe öğretmeni olarak görev yaptığını söyledi. Hun, 1940 doğumlu olduğunu vurgulayan Hun, “Yani 70’ten çok gün aldım” diyerek mikrofonu bırakıp hopladı.

“Saygı ve sevgi görerek”

Fuar ve kongrenin açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, “İzmir yaşayan şehir, yaşanacak şehir. Burada herkes yaşayacak. Özelliğimiz; güleryüzümüz, özgürlüğümüz, Atatürk’ün izinden gitmemiz, demokrasiye, insan haklarına, hukuk devletine inanmamız, bunun için çaba göstermemiz. Güneş doğudan doğuyor. İzmir, yurdumuzun en batısında. Güneşe ayna tutacağız ve bütün Anadolu’yu aydınlatacağız. Bunun için çalışıyoruz. Yaş alanlarımız da bu kentte özgürce, hem yaşam standardı gelişerek hem de mutlaka ve mutlaka saygı görerek, sevgi görerek bu kentte yaşamaktadır, yaşayacaktır. Bu kenti kent yapan, diğer kentlerden ayıran, bu kentte yaşayan kadınlarımızdır. Onların sosyal hayata, iş hayatına karışması, yaşantının erkeklerden daha fazla içinde olması, bu kenti diğerlerinden farklı kılmıştır. İzmirli kadınlara ne kadar iş verirseniz verin bir şey demez ama yaşam felsefesine müdahale etmeye kalkarsanız dimdik ayağa kalkar ve haddini bildirir” dedi.

Ödül töreni, defile ve konser

Fuar ve kongre kapsamında sağlıklı yaş alma konusuna dikkat çekmek amacıyla bir karikatür ve resim yarışması da düzenlendi. Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini, Ediz Hun ve belediye başkanları takdim etti. Ardından Sağlıklı Yaş Alma ve Dayanışma Merkezi kursiyerleri özel defile ile tasarımlarını tanıtırken, Umut Korosu da sahne alarak konser verdi.

Akademisyen ve ünlülerle söyleşiler

Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi kapsamında, keyifli yaş almaya yönelik öneriler üretilecek, yaş alma biyolojik, psikolojik, sosyal ve kültürel boyutlarıyla irdelenecek ve yaşlanma konusunda toplumsal algı ve genel kabul görmüş yaklaşımlar sorgulanacak. Ayrıca keyifli yaş almak için Türk toplumuna özgü stratejiler önerilecek. Fuara katılan vatandaşlar, alanında uzman akademisyenler ve başarılarıyla topluma mal olmuş ünlülerle birlikte yaş alma üzerine interaktif sunumlar, söyleşiler ve atölyelere katılacak.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS