26. Uluslararası Eğitim Bilimleri Kongresi başlıyor

21.04.2017 19:13:00 tarihinde eklendi, 498 kez okundu
Türkiye´nin en köklü eğitim kongresi olan 26. Uluslararası Eğitim Bilimleri Kongresi (ICES-UEBK 2017) Karadeniz Teknik Üniversitesi, ULED Platformu ve Pegem Akademi işbirliğiyle 20-21-22 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya´da gerçekleştirilecek.

26. Uluslararası eğitim Bilimleri Kongresi;Milli Eğitim Bakanı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin, Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman, Yükseköğretim Kurulu Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Safran, TOBB Eğitim Meclisi Başkanı Dr. Yusuf Ekinci, TEDMEM Direktörü Prof. Dr. Emin Karipve eğitim bilimleri alanından 315 profesör, 267 doçent, 387 yardımcı doçent, 164 doktor, 75 öğretim görevlisi, 29 okutman, 286 araştırma görevlisi, 44 uzman, 330 öğretmen ve 235 dinleyicinin katılımıyla Antalya Side Starlight Otel'de gerçekleştirilecek.


"Küreselleşen Dünyada Eğitim" olarak belirlenen kongrenin ana teması çerçevesinde;

- Amerika Birleşik Devletleri Wisconsin Üniversitesi'nden Prof. Dr. Michael W. Apple "Eğitimde ve Toplumsal Alanda Demokrasinin Karşı Karşıya Olduğu Küresel Zorluklar"

- Rusya Eğitim Akademisi’nden Prof. Dr. EfremovaGalinaIvanovna "Olumlu Toplumsallaşma ve Eğitim Kültürü Yaratmak İçin Kapsayıcı ve Birleştirici İşlemlerin Desteklenmesindeki İkilemler (Açmazlar)"

- Maya Okulları Kurucusu Prof. Dr. Ziya Selçuk "Küreselleşmenin Kaldıracı Olarak Pragmatizmin Hakikatten Uzaklaştırma İşlevi: Eğitim Örneği" başlıklı sunumlarını katılımcılarla paylaşacak.

Kongre kapsamında 1200'ün üzerinde araştırmacı; Beden Eğitimi ve spor Eğitimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, biyoloji Eğitimi, Coğrafya Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Programları ve Öğretim, Eğitim Sosyolojisi, Eğitim Yönetimi ve Denetimi, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme,Felsefe Grubu Eğitimi, Fen Bilgisi Eğitimi, Fizik Eğitimi, Görsel Sanatlar Eğitimi, Kimya Eğitimi, Matematik Eğitimi, Mesleki ve Teknik Eğitim, Müze Eğitimi, Müzik Eğitimi, Öğretmenler İçin Uygulamadan İyi Örnekler, Öğretmen Eğitimi, Okul Öncesi Eğitimi, Özel Eğitim, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Sanat ve Tasarım Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Sosyal Bilgiler Eğitimi, Tarih Eğitimi, Teknoloji ve Tasarım Eğitimi, Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi, Türkçe Eğitimi, Uzaktan Eğitim, Yabancı Diller Eğitimi, Yaratıcı Drama Eğitimi, Yaşam Boyu Öğrenme gibi 34 başlıkta 1000'in üzerinde araştırmayı paylaşacaklar ve tartışacaklardır. Kongre kapsamında ayrıca 100'ün üzerinde eserin sergilendiği bir Uluslararası Karma Sergi de yer alacak.

Eğitim fakültelerindeki lisans programları güncelleniyor!

Eğitim fakültelerinin lisans programlarını güncelleme süreci kapsamında geçtiğimiz aylarda İstanbul ve Ankara'da YÖK tarafından çalıştaylar düzenlenmişti. Kongre kapsamında bu çalıştayların devamı niteliğinde bir çalıştay da düzenlenecek. Bu çalıştayda oluşturulan taslak lisans programları “26. Uluslararası Eğitim Bilimleri Kongresi”nde eş zamanlı olarak düzenlenecek oturumlarda 25 ayrı komisyonda tartışmaya sunularak, program geliştirme süreci devam edecek.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS