Türkiye Ulusal Ajansından Avrupa çapında fotoğraf yarışması."Benim Gözümden Erasmus+"

21.04.2017 13:43:00 tarihinde eklendi, 417 kez okundu
Türkiye Ulusal Ajansı, Erasmus+ Programı´nın 30. yılında katılımcıların deneyimlerini ve kazanımlarını fotoğraflar yoluyla anlatabilmeleri için "Benim Gözümden Erasmus+" adlı fotoğraf yarışması düzenliyor.

Türkiye Ulusal Ajansı, Erasmus+ Programı'nın 30. yılında katılımcıların deneyimlerini ve kazanımlarını fotoğraflar yoluyla anlatabilmeleri için "Benim Gözümden Erasmus+" adlı fotoğraf yarışması düzenliyor.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programlarından yararlanmış herkese açık olan yarışmada, katılımcılardan Erasmus+'nın kendileri için ne ifade ettiğini, kazanımlarını, deneyimlerini, programın artılarını fotoğraflar ile anlatması isteniyor. Her fotoğraf için bir hikaye olacak ve fotoğraf o hikayeyle birlikte gösterilecek.

Katılımcıların çekeceği fotoğrafların içeriğinde Erasmus+ Programı'nı farklı kılan özellikleri vurgulaması, programın sosyal entegrasyon ve dahil etme, serbest dolaşım, gençlerin istihdam edilebilirliği, girişimcilik ve geleceğin meslekleri, aktif vatandaşlık, sürdürülebilir ekonomi için eğitim ve gönüllülük, uluslararası iş birliği, spor, yabancı dil becerileri, eğitim, öğretim ve gençlik çalışmalarında kalite, diğer kültürlere açıklık katkılarını ön plana çıkarması bekleniyor.

Yarışma 25 Haziran'a kadar 2 haftalık 5 periyotta gerçekleşecek. Her periyodun sonunda ilgili periyodun birincisi seçilerek, Türkiye Ulusal Ajansı internet sayfası ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak. Periyotların birincisine anında fotoğraf baskısı veren Mini Polaroid fotoğraf makinası hediye edilecek.

Fotoğrafların değerlendirmesi Türkiye Ulusal Ajansı mensupları tarafından oluşturulan komisyon tarafından yapılacak. Yarışmacılar farklı periyotlara farklı fotoğraflarla katılım sağlayabilecek. Yarışmaya katılanların fotoğrafları, ekim ayında sergilenecek.

"Deneyimlerini fotoğraf vasıtasıyla aktaracaklar"

Kampanyadan sorumlu İletişim Koordinatörü Rana Kasapoğlu Önder, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erasmus+ Programı'nın, Türkiye ile diğer Avrupa ülkeleri arasında karşılıklı anlayış ve kültürler arası öğrenme temelinde, eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki iş birliğine önemli katkılar sunduğunu söyledi.

Erasmus+ Programı'nın 30. yıl kutlamaları kapsamında "Benim Gözümden Erasmus+" fotoğraf yarışmasıyla programdan yararlanmış kişilerin deneyimlerini fotoğraf vasıtasıyla aktarmalarını hedeflediklerini anlatan Önder, "Bu yarışma ile Erasmus+'ın öğretici ve renkli dünyasına yararlanıcılarımızın gözüyle bakıyoruz." diye konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS