Dünyada korunan alanlarda yasa dışı avlanma sürüyor

18.04.2017 14:58:00 tarihinde eklendi, 9199 kez okundu
Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı, Dünya Mirası alanları dahil, koruma altındaki en önemli ekolojik alanlarda yasa dışı avlanma ve kaçakçılığın devam ettiğini duyurdu.

Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), Dünya Mirası alanları dahil, dünya üzerinde koruma altındaki en önemli ekolojik alanlarda yasa dışı avlanma ve kaçakçılığın devam ettiğini bildirerek bunun durdurulması için acil ve ek önlemler alınması çağrısı yaptı.

WWF'nin yayımladığı raporda, doğal güzellik, jeoloji, ekoloji ve canlı yaşamının çeşitliliğiyle tanınan Doğal Dünya Mirası alanlarının ender bitki ve hayvan türlerine ev sahipliği yaptığı hatırlatıldı.

"Doğal alanların nesli tükenmekte olan türler için son sığınak"

Bu alanların dünyada kalan 3 bin 890 kaplanı ve tüm Afrika'daki fillerin yüzde 40'ını barındırdığı belirtilen raporda, korunan doğal alanların nesli tükenmekte olan türler için son sığınak olduğu kaydedildi.

Bilinen ve korunan statülerine rağmen, 43 Dünya Mirası alanının yüzde 30'unda yasa dışı avlanma, ağaç kesme ve balıkçılık faaliyetlerinin devam ettiğine dikkat çekilen raporda, bu faaliyetlerin tehdit altındaki türleri yok olma eşiğine getirdiği ve yaşamak için buralara bel bağlayan toplulukların geçimlerini tehlikeye attığı belirtildi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS