Viranşehir’de yetim çocuklar bir araya geldi, ’Yetim Gülerse Dünya Güler’ İHH

15.04.2017 20:59:00 tarihinde eklendi, 9293 kez okundu
Şanlıurfa’nın Viransehir ilçesinde yetim çocuklar “Yetim Gülerse Dünya Güler” programına katıldı.

İHH tarafından düzenlenen ’Yetim Gülerse Dünya Güler’ etkinliğinde bir araya gelen yetim çocuklar gönüllerince bir gün geçirerek doyasıya eğlendi.

Viranşehir Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen programa Kaymakam Ömer Çimşit, Belediye Başkan Yardımcısı Aslan Çiftçi, Gençlik Merkezi Müdürü Çetin Gören, İHH Şanlıurfa Temsilcisi Eyyüp Yaşar, İHH Viranşehir Temsilcisi Mehmet Emin Kavrat ve Viranşehir Derneği Başkanı Murat Karadaş katıldı. İHH’nın yurt içinde ve yurt dışında din, dil, ırk fark etmeksizin savaş mağduru ve yoksul insanlara yarım ettiğini ifade eden Kaymakam Ömer Çimşit, “ Biz İHH’yı Bosna’dan, Kosova’dan, Filistin’den, Somali’den, Myanmar’dan, dünyanın birçok yerinde fakir, yoksul, felaketlerden ve savaşlardan etkilenmiş insanların yanında gördük. İHH’nın yurt dışında olduğu gibi yurt içinde de faaliyetleri var. Bugün de ilçemizde düzenli olarak İHH’dan yardım alan yetimler ve ailelerinin katıldığı bir program düzenlendi. Organize ettikleri etkinliğe bizleri de davet ettiler. Bizler de çocuklarımız ve yetimlerimizin katıldığı etkinlikleri yerinde gördük. Onlarla birlikte vakit geçirdik. Bizler insanlarımıza yardım eden, onlarla birlikte olan hangi yardım kuruluşu olursa olsun onların yanında ve onların destekçisi olacağız. İnşallah bu tür yardım kuruluşlarımızın imkanları daha fazla olur ve daha fazla insanımıza ulaşırlar" dedi.

İHH Şanlıurfa Temsilcisi Eyyüp Yaşar ise Viranşehir Kaymakamlığı ve belediyesinin destekleri için teşekkür ederek, "Her Yıl Yetim Dayanışma Günleri kapsamında düzenlediğimiz etkinliklerimizin bir yenisini bugün gerçekleştirdik. Periyodik olarak yardım ettiğimiz aileler ile bir araya geliyoruz. Yetimleri topluma kazandırmak için sürekli kendileriyle beraber olmak gerekiyor. Yetimi asıl sahipsiz bırakırsan yetim olur, yetimin başını okşarsan, onu topluma kazandırırsan o yetim topluma faydalı bir birey olarak yetişir" şeklinde konuştu.

Kaymakam Ömer Çimşit ailelerle yakından ilgilenerek program sonunda çocuklara çeşitli hediyeler verdi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS