Startup Weekend “Kalkınma İçin Teknoloji” temasıyla Adana’da

14.04.2017 18:12:00 tarihinde eklendi, 506 kez okundu
Her hafta sonu dünyanın farklı yerlerinde gerçekleştirilen Startup Weekend etkinliği Adana’da Çukurova Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde girişimcileri bir araya getirecek.

Dünyanın önde gelen girişimcilik etkinliği olan Startup Weekend, “Kalkınma için Teknoloji” temasıyla Çukurova Kalkınma Ajansı, Adana Ticaret Odası, Çukurova Teknokent, Teknoloji Transfer Ofisi ve Stage-Co işbirliğinde, 28 -30 Nisan tarihleri arasında Çukurova Kalkınma Ajansı binasında girişimci gençlere kapılarını açacak.

28 Nisan Cuma akşam saat 18:00’de Çukurova Kalkınma Ajansı, Adana Ticaret Odası ve Çukurova Teknokent’ten yetkililerin açılış konuşması ile başlayacak olan etkinlik, Stage-Co kurucusu Patrick Bosteels’in kolaylaştırıcılığı ile iş fikri olan girişimci gençlerin ekip oluşturmalarına dönük hareketli bir akış ile devam edecek.

İş fikri olsun olmasın, girişimcilik ile ilgilenen herkesin katılabileceği bu yarışmada, yazılımcılar, tasarımcılar, iş geliştirme ve pazarlamacılardan oluşan ekipler kurulacak, iş fikirleri oluşturulacak ve Yalın Girişim, sunum teknikleri gibi eğitimler ve tecrübeli mentorlerin desteğiyle, 30 Nisan Pazar akşamı jüriye sunulacak bir iş modeli oluşturulacak.

Startup Weekend Adana etkinliğine katılımcıların ağırlıklı olarak Çukurova Bölgesi’ndeki üniversite öğrencilerinden olması bekleniyor, ancak etkinlik her yaştan katılımcıya açık. Cuma akşamından Pazar akşamına dek dileyen kişiler uyku tulumları ile ve dilerlerse çadırları ile Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından ayrılan alanlarda geceleyebilecekler.

Kazanan ekibe Çukurova Teknopark’ta ücretsiz ofis kullanımı hediye edilecek.

Startup Weekend Adana’yı #SWAdana hashtagi ile sosyal medyadan takip etmek mümkün. Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye Çukurova Kalkınma Ajansı ve ‘startupweekendadana.eventbrite.com’ adreslerinden ulaşılabilir.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS