Ayvalık’ta Kodlama Eğitimi Köy Okullarında da başladı

12.04.2017 21:05:00 tarihinde eklendi, 421 kez okundu
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde süren Kodlama Eğitimi, ilçenin kırsal mahallelerinden Akçapınar İlkokulu’nda başladı.

Akçapınar İlkokulu’nda verilen eğitimde öğrenciler; algoritma ile tanışıp bilişim dünyasının faydaları ile tanışıp, uygulama yapma imkanı buldular.

Sınıf öğretmenleri Bilgihan Aydın muhabirimize yaptığı açıklamada, çocukların kodlama ve algoritma konularında bilgi ve becerilerini arttıracak bir etkinlik yaptıklarını vurgulayarak, “Amacımız çocuklarımıza bilişimi en faydalı şekilde öğrenmeye teşvik etmektir” dedi.


Teknoloji ile ilgili gelişmelerin eğitim ve öğretime katkısının yadsınamaz olduğunu vurgulayan Aydın, düzenlenen eğitimlere destek veren Yazılım Mühendisi Gamze Oruç Altınok’a teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Ayvalık’ta ilk kez bir köy okulunda bilişim eğitimi veren Yazılı Mühendisi Gamze Oruç Altınok ise hedeflerinin ezber sorgulamayan, eleştirmeyen nesil yerine, yüzyılın becerileri ile donatılmış yeni bireylerin yetiştirilmesi için erken yaşta kodlama eğitimi ile bu becerileri aşılamak olduğunu söyledi.

Kodlamanın sadece bilgisayar ile sınırlı olmayıp, disiplinler arası etkileşim açısından da çok önemli olduğuna işaret eden Altınok, “Çocuklar erken yaşta algoritmik düşünce becerisini kazanarak farklı alanlarda yaratıcı düşünce ve sorgulama ve problem çözmeleri kolaylaşacaktır” ifadelerini kullanarak, Akçapınar İlkokulu’nda düzenledikleri eğitime destek veren Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ile Sınıf Öğretmeni Bilgihan Aydın’a teşekkür etti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS