Halk Eğitim Futbol Kurslarında yeni dönem

11.04.2017 20:12:00 tarihinde eklendi, 529 kez okundu
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde "Halk Eğitim Kursları" adı altında futbol branşına yönelik yaygın eğitim kursları düzenliyor.

Spor eğitmenleri tarafından açılan futbol kursları Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasında sağlanan işbirliğiyle gerçekleşecek.

TFF tarafından güncellenen çocuk futbolu yaş grupları ve eğitim içerikleri Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 11 Ocak 2017 tarihinde onaylanmıştı. Yapılan işbirliği çerçevesinde, ilgili futbol kurslarını yürütecek antrenör ve öğretmenlerin, çocuk futbolu alanında güncel bilgiler dahilinde uzmanlaşması amacıyla TFF tarafından Haziran ayında "Halk Eğitim Futbol Kursları Spor Eğitmeni Futbol Sertifika Programı 1. Kademe (6 - 9 Yaş) ve 2. Kademe (6 - 13 yaş)" eğitimleri verilecek.

İçeriğini TFF’nin oluşturduğu eğitimde, 3 gün sürecek pratik uygulamalara yönelik çalışmalar Türkiye Futbol Federasyonu Antrenör Eğitimcileri tarafından verilecek olup, teorik bilgileri içeren çalışmalar "e-öğrenme" portalı üzerinden katılımcılara sunulacak ve eğitimler ücretsiz gerçekleştirilecektir.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer, eğitimlere katılmak isteyen spor eğitmenlerinin, 10 Nisan - 15 Mayıs 2017 tarihleri arasında ‘tff.org web’ sayfasındaki online kurs başvuru sisteminde kayıt oluşturmaları gerektiğini belirtirken, eğitimlerin hangi il merkezlerinde yapılacağı, başvuruların toplanmasının ardından duyurulacağını söyledi.

Haziran ayında yapılacak eğitimlere katılmayan; TFF antrenörlük belgelerine (UEFA A, UEFA B, TFF Grassroots C ve TFF Grassroots Liderlik) sahip antrenörler ve öğretmenler ile Spor Yüksek Öğrenimi veren kurumlardan mezun olanlar, Temmuz 2017’den itibaren "Halk Eğitim Futbol Kursu" açma yetkisi alamayacaklar.

Aynı eğitim programı dahilinde TFF’den aldıkları geçerli bir belgeye sahip olanlar (UEFA A, UEFA B, TFF Grassroots C) Halk Eğitim Futbol Kursları Spor Eğitmeni Futbol Sertifika Programı 2. Kademe (6 - 13 yaş), Spor Yüksek Öğrenimi veren diğer kurumlardan mezun olanlar ile TFF Grassroots Liderlik Belgesine sahip olanlar Halk Eğitim Futbol Kursları Spor Eğitmeni Futbol Sertifika Programı 1. Kademe (6 - 9 yaş) belgesine sahip olacaklar.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde futbol kursu açan ve önümüzdeki dönemlerde futbol kursu açmak isteyen spor eğitmenleri, 15 Mayıs 2017 günü saat 17.00’ye kadar ‘tff.org’ üzerinden ilgili ücretsiz kursa katılım için başvurularını yapabilecekler.

 

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS