Dar alanda geniş hacimler, Aircraft Cabin Interior Fuarı

10.04.2017 12:52:00 tarihinde eklendi, 344 kez okundu
Hamburg’ta düzenlenen ve Aircraft Cabin Interior Fuarı’nda uçak yolculuğunun geleceği masaya yatırıldı. Yeni teknolojilerin sergilendiği fuarda, farklı tasarımlar öne çıktı.

Kabin malzemeleri imalatçılarının bir araya geldiği Uçak Kabin İçi Fuarı’nda bu yıl minimal tasarımlar dikkat çekti. Dar alanda, yolculara veya bagajlarına daha geniş hacimler sunmayı planlayan teknoloji ve dizaynlar havayollarından hemen sipariş almaya başladı.Havayollarının imalatçılardan ‘daha fazla yolcu kapasitesi’ talebine Airbus’ın koltuk aralıklarını sıkıştırmadan yaptığı tasarımla iki katlı yolcu uçağı A380’e 80 ek koltuk koydu. Bunun için uçak içindeki merdiven tasarımı değiştirildi.

Yeşil yanında yer var

Zodiac şirketi ise yeni bir baş üstü bagaj dolabı tasarımını tanıttı. Sistemde, eğer dolapta yer varsa üst tarafta yeşil yanıyor. Kırmızı yanıyorsa, dolabı açmanıza gerek yok. Bu basit gibi gözüken detay için havayolları hemen sipariş verdi.Yeni nesil hızlı internet bağlantı hızı sağlayan sistemlere ilgi her geçen yıl artıyor. Daha küçük anten ve hafifleyen internet bağlantıları bugün geniş gövdeli uçakların ayrılmaz bir parçası.Mühendislerin üzerinde çalıştıkları bir başka konu da katlanan, kayan koltuklar. Uçağın boş koltukları veya ortada yolcunun oturmadığı koltuk katlanabiliyor. Yeni hacimler oluşturuluyor.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS