TEMA’dan "Tohumlar Toprağını Arıyor" projesi

07.04.2017 16:58:00 tarihinde eklendi, 399 kez okundu
Adana’nın Kozan ilçesinde TEMA Vakfı şubesi tarafından başlatılan “Ağaç Kardeşliği” ve “Tohumlar Toprağını Arıyor” projesi adı altında ilkokul üçüncü sınıf öğrencileri tarafından kızılçam tohumları ekildi.

TEMA Vakfı Kozan Şube Sorumlusu Derya Deniz’in öncülüğünde ilçede faaliyet gösteren özel bir okulun 3. sınıf öğrencileri tarafından TEMA Vakfı tarafından gönderilen saksı ve topraklara kızılçam tohumları ekildi.

Proje kapsamında öğrencilere bitki ve ağaçların tohumlarının nasıl ve hangi yollarla bir yerden başka yerlere giderek çoğaldıkları da anlatıldı. Öğrencilerin çeşitli bitki ve ağaç tohumlarının nasıl yeşerdiği de aktarıldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından okul bahçesindeki saksılara kızılçam tohumları ekildi ve her saksıya öğrencilerin isimleri verildi. Saksılara ekilen tohumların yeşerip fidan haline gelmesinin ardından fidanların saksıdan çıkarılarak doğaya ekileceği öğrenildi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS