Çukurova’ya "Uluslararası Tenis Akademisi"

07.04.2017 16:47:00 tarihinde eklendi, 394 kez okundu
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Nisan ayı meclisi dördüncü oturumunda, ilçeye kazandırılacak spor kompleksleri hakkında bilgi verdi.

13 dönüm alan üzerine inşa edilecek uluslararası tenis akademisinin müjdesini veren Çetin, “Tenis akademisinin yanı sıra, Adana Koop bölgesine bir kapalı spor salonu, Çıraklık Okulu yanındaki 70 dönümlük alana da, nizami ölçülerde futbol sahası ve Türkiye’nin en büyük kapalı spor salonlarından biri hizmete girecek” dedi.

Uluslararası Tenis Akademisi

Merkez Çukurova ilçesi Fazlı Meto Bulvarı’ndaki 13 dönümlük arazinin spor tesis alanına dönüştürülmesi ile ilgili gündem maddesinin oylanması öncesinde konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bu alana uluslararası tenis akademisi inşa edeceğiz. Türkiye Tenis Federasyonu ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün de uygun görüşüyle, bu projeyi hayata geçireceğiz. Adana’mızda, 10 binlerce hemşehrimiz, tenis sporuyla ilgileniyor. Adana’dan daha küçük illerde bile olan tenis akademisi ve uluslararası turnuvalarının yapılabileceği bir merkez kort, kapalı kort gibi göğsümüzü gererek, söyleyebileceğimiz bir tesis eksikliğimiz vardı” diye konuştu.

Ortak bir projeyle Adana’ya ve Çukurova’ya çok harika bir tenis akademisi kazandırılacağını belirten Çetin, Fazlı Meto Bulvarı üzerinde, Kriminoloji Labaratuvarı bölgesinde, 13 dönümlük alanda yapılacak tenis akademisinin, Adana sporuna da heyecan getireceğini söyledi.

Türkiye’nin en büyük kapalı spor salonu

Spor tesisi projelerinin tenis akademisi ile kalmadığını belirten Çetin, Adana Koop bölgesinde 2 bin kişilik kapalı spor salonu projesinin lakın zamanda hayata geçirileceğini, önceki dönemde Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne atletizm piste olarak tahsis edilen 70 dönümlük alanda ise, nizami ölçülerde futbol stadı ve 7 bin 500 kişi kapasiteli Türkiye’nin en büyük kapalı spor salonlarından birinin açılacağını kaydetti. Çetin, “Bunlar gurur verici projeler. Bu projelerin bizim dönemimizde yapılması mutluluk verici. Bu konudaki desteği için belediye meclis üyesi arkadaşlarıma ve emeği geçen tüm kurum bürokratlarına ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

13 dönümlük alanın, spor tesis alanına dönüştürülmesi maddesi, meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS