Öğrencilere daha fazla sosyal sorumluluk bilinci kazandırılacak

05.04.2017 21:56:00 tarihinde eklendi, 341 kez okundu
Sosyal sorumluluk proje danışmanlığı şirketi SosyalBen Akademi ile Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilere daha fazla sosyal sorumluluk bilinci kazandırmak adına kurulacak olan Nişantaşı Üniversitesi Topluma Hizmet Uygulamaları Departmanı için anlaşma protokolü imzaladı.

Departmanda öğrencilere sosyal sorumluluk ve sosyal girişimcilik alanında sağlanacak eğitimlerin yanı sıra hayata geçirilen uygulama projeleri ile deneyimleyerek öğrenebilmeleri için fırsatlar sunulacak. Ayrıca öğrencilerin girişimci ruhunu ve yeni fikirlerini ortaya çıkarmak adına düzenlenecek olan Yarışmada birinciye yüzde 100 eğitim bursu, ikinciye yüzde 75 eğitim bursu ve üçüncüye tablet hediye edilecek. İmza töreninde konuşan SosyalBen Akademi Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ece Çiftçi, SosyalBen Akademi'nin faaliyetlerini şöyle anlattı:


"SosyalBen Akademi olarak eğitim kurumlarına ve orta ölçekli kurumsal firmalara sosyal sorumluluk proje danışmanlığı veriyoruz. Bu danışmanlığın amacı duyarlı ve sorumlu bir nesil yetiştirebilmek, gönüllülük bilincini güçlendirebilmek. Bu sene de Nişantaşı Üniversitesi ile birlikte bir işbirliği yapmaya karar verdik."

"ÖĞRENCİLERİ UYGULAMANIN YANI SIRA AKADEMİK ANLAMDA DA BESLEMEYİ HEDEFLİYORUZ"

Departman bünyesinde yapılacak projelere de değinen Çiftçi sözlerini şöyle noktaladı:

"Topluma Hizmet Uygulamaları Departmanı'nda öğrenciler daha çok sosyal sorumluluk projelerine hem ulusal hem uluslararası alanda katılma şansı elde edecek. Aynı zamanda onları teşvik edebilmek için de bünyemizde 2 yarışma hazırladık. Bunlardan bir tanesi lise öğrencileri için bir tanesi de departman bünyesinde olan üniversite öğrencileri için. Departmanın çeşitli ayakları var. Bir tanesi sosyal girişimcilik ve proje yazmayı geliştirecek olan süreç. Bu kapsamda departman bünyesinde proje yarışmaları açtık. Diğer ayak öğrencilerin katılacağı hem gönüllü turizmi, hem Türkiye'yi yaşayarak öğrenecekleri hem de aslında çalıştıkları bölgedeki toplumsal sorunları gözlemleyebilecekleri bir çalışma olacak. Diğer taraftan saha çalışmaları olacak. Dezavantajlı çocuklarla bir araya gelecekler. Uluslararası alandaki sosyal sorumluluk ve sosyal girişimcilik süreçlerini takip edebilmek için oraya gidecekler, oradan buraya öğrencileri davet edebilecekler. Bir de akademik anlamda da üniversite olarak bu departmanda sivil alana kaynakça sağlıyor olacağız. Araştırmalar yapacağız, uygulamadan elde ettiğimiz donelerle birlikte araştırmalarımızı pekiştiriyor olacağız. Üniversite bünyesinde de topluma hizmet uygulamaları dersiyle öğrencileri uygulamanın yanı sıra akademik anlamda da beslemeyi hedefliyoruz. Bu işbirliğinde SosyalBen Akademi de bütün bu sürecin üniversitede kurulması ve doğru şekilde ilerletilmesi anlamında danışmanlık veriyor olacak."

"TOPLUMA HİZMET VERMEK AŞKTIR, TUTKUDUR"

Nişantaşı Üniversitesi Genel Sekreteri Can Uysal ise şöyle konuştu:

"Nişantaşı Üniversitesi vakıf üniversitesi olmanın verdiği ayrıcalıkla bu tarz projelere çok sıcak yaklaş


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS