Yetim çocuklar gönüllerince eğlendi

03.04.2017 20:33:00 tarihinde eklendi, 383 kez okundu
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfınca (İHH) düzenlenen ’Yetim Gülerse Dünya Güler’ etkinliğinde bir araya gelen yetim çocuklar gönüllerince bir gün geçirerek doyasıya eğlendi.

İHH Şanlıurfa Temsilciliğince Fırat mahallesinde düzenlenen etkinlikte lunaparka götürülen 200 yetim çocuk, aileleriyle birlikte dönme dolap, çarpışan arabalar, sihirli fincan gibi çeşitli oyun gruplarında keyifli vakit geçirdi. Siverek Belediyesinin yemek ve ulaşım desteği verdiği etkinliğe Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Belediye Başkanı Resul Yılmaz, STK Temsilcileri katıldı. Etkinlikle ilgili açıklama yapan İHH Temsilcisi Cevdet Ökenek, etkinliğin her yıl geleneksel olarak düzenlendiğini belirterek, "Siverek’te 200 yetime maaş veriliyor ve ailelere de periyodik olarak yardım yapılıyor. Yetimleri topluma kazandırmak için sürekli kendileriyle beraber olmak gerekiyor. Yetimi asıl sahipsiz bırakırsan yetim olur, yetimin başını okşar isen, onu topluma kazandırır isen o yetim topluma faydalı birer birey olarak yetişir. Bunun içindir ki biz STKlar olarak elimizden gelen yardımları esirgememeliyiz" diye konuştu.

Yemeğin ardından Belediye Başkanı Resul Yılmaz, İHH yetkilileri ve katılımcılara yetim çocuklara oyuncak dağıttı. Mutluluğu gözlerinden okunan yetimler, çok eğlendiklerini söyledi.

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS