Hatalı parka sticker’lı ifşa

31.03.2017 13:14:00 tarihinde eklendi, 485 kez okundu
Sosyal medyada 700 bine yakın takipçisi bulunan ‘Ankara Trafik’, kentteki hatalı parkları sticker’lar yapıştırarak ifşa edecek. Uygulama, park sorunun önüne geçmeyi ve farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Ankara’da, trafikteki uygulamalar ve radar noktalarıyla ilgili sürücülerin birbirlerini bilgilendirmesi amacıyla sosyal medyada kurulan ‘Ankara Trafik’, hatalı park eden sürücüleri sticker’larla uyaracak. Facebook’ta 170 bin, Twitter’da ise 517 bini aşkın takipçisi bulunan Ankara Trafik, aracını kaldırıma ya da engelli yoluna park eden sürücüleri uyarmanın yanı sırae hatalı park etme sorununun da önüne geçmeyi hedefliyor. Üzerinde, aracını hatalı park eden sürücülere yönelik uyarı notlarının yer aldığı ruhsat büyüklüğündeki 8 farklı sticker’ın dağıtımı başladı. Uygulama ile sayfa takipçileri, ücretsiz olarak dağıtılan espri içerikli sticker’ları, hatalı park edilen aracın üzerine yapıştırıp, fotoğrafını da sayfada paylaşacak. 

FARKINDALIK YARITILACAK

Ankara Trafik sayfası yöneticisi, uygulamayla ilgili şu bilgileri verdi:
“Zaten engelli yoluna park edenleri ya da kaldırıma çıkanları sayfamızda ifşa ediyoruz. Sticker olduğunda daha çok dikkat çekilecek. Sticker’ları kolay çıkacak şekilde yaptık. Amacımız farkındalık oluşması. Böylelikle belki biraz da olsa kurallara uyulmasını sağlayacağız.

BAŞLANGIÇ İÇİN 2 BİN ADET

Böyle durumlarla karşılaştıklarında aracı çizen insanlar bile var. Belki bu sayede bunun da önüne geçeceğiz. Sticker’ların üzerinde 8 farklı not yazıyor. Bunlar bizden çıkmadı. Sayfada anket yapıldı. En çok beğeni alanları bastırdık. Başlangıç olarak 2 bin adet bastırdık. Ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Talep çok yoğun. Destekler devam ederse bastırmaya devam edeceğiz.”

Sticker’larda, “Ehliyetim ve arabam var ama trafik kurallarını bilmiyorum”, “Yanlış parkın yüzünden şimdilik bu notu bırakıyorum, bir dahaki sefer direkt arabana yazacağım”, “Kaldırımların arabam için olduğuna inanan bir cahilim”, “Bunu okurken engellerimize bir engel de sen koymuş oldun”, “Cahil ve görgüsüz olarak kaldırıma park etmeye bayılıyorum”, “Kaldırıma park ettim, zira yayaları önemsemeyen bir görgüsüzüm”, “Bir cahil olarak bisiklet yoluna park ettim”, “Ben sana park edemezsin demedim, adam olamazsın dedim” notları yer alıyor.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS