Nürnberg’te ödül alan film ve oyuncular açıklandı

12.03.2017 18:49:00 tarihinde eklendi, 642 kez okundu
22’nci kez düzenlenen Nürnberg Türkiye Almanya Film Festivali’nde ödül alan filmler ve oyuncular açıklandı. ‘Albüm‘ en iyi film seçilirken, en iyi kadın ve en iyi erkek oyuncu ödüllerini Aslıhan Gürbüz ile Tolga Tekin aldı.

FESTİVAL Başkanı Adil Kaya’nın konuşmasıyla başlayan ödül törenine Sibel Kekilli, Deniz Çakır, Yeşiller federal milletvekili Claudia Roth, Edgar Reitz, Tevfik Başer, Uğur Polat, Ercan Kesal, Selen Uçer de katıldı. Görme engelli Boran Çolak (17) da konuklar için Fazıl Say’ın ‘Karatoprak’ adlı eserini çaldı. Daha sonra ödül alan filmler açıklandı...

Mehmet Can Mertoğlu’nun ‘Albüm’ü en iyi film seçildi. En iyi erkek oyuncu ödülü ‘Rüzgarda Salınan Nilüfer’ filmindeki rolüyle Tolga Tekin’e verildi. Tekin ödülünü Sibel Kekilli’den aldı. En iyi kadın oyuncu ödülü, ‘Kor’ filmindeki rolüyle Aslıhan Gürbüz’e verildi. Gürbüz, Türkiye’de olduğu için ödülünü alamadı.

MAHMUT TALİ ÖNGÖREN ADINA ÖDÜL

Mahmut Tali Öngören ödülünü yönetmenliğini Marcus Vetter ve Karin Steinberg’in yaptığı ‘Das Versprechen’ (Bana Söz Ver) adlı belgesel kazandı. Bu ödülü Claudia Roth verdi.
Seyirci ödülünü yönetmenliğini Barış Kaya ve Sonar Caner’in yaptığı ‘Rauf’ adlı film aldı.
Kısa film yarışmasında birincilik ödülü Arvid Klapper’in yönetmenliğini yaptığı ‘Baka’ya verildi. Bu ödülü de sahibine Deniz Çakır verdi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS