“Dumansız Hikâyeler” Liselerarası Kısa Film Yarışması

06.03.2017 15:03:00 tarihinde eklendi, 541 kez okundu
Türkiye Sigarayla Savaş Derneği (TSSD), Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Aydın Üniversitesi’nin katkılarıyla sigarasız bir hayatı özendirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla Türkiye genelindeki lise ve dengi okullardan öğrencilerin katılabileceği “Dumansız Hikâyeler” başlıklı Liselerarası Kısa Film Yarışması düzenliyor.

Günümüzde insanlığın karşılaştığı en önemli sorunlarından biri olan, insan hayatını ve sağlığını ciddi şekilde tehdit eden sigaraya karşı insanlığı korumayı, bu insanlık düşmanı madde ve bu maddeyi koruyan tüm oluşumlarla mücadele etmeyi amaçlayan bir sivil toplum kuruluşu olan TSSD bu yılda kısa film alanında yarışma düzenliyor. Yarışma Türkiye genelindeki tüm lise ve dengi okullardan öğrencilerin katılımına açık.
TSSD’nin düzenlediği “Dumansız Hikâyeler” liselerarası kısa film yarışmasına son katılım tarihi 1 Nisan 2017’dir. Yarışmaya katılıp ödül almaya hak kazanan eserler ve sahipleri TSSD web sayfası üzerinden 23 Nisan 2017 günü duyurulacaktır. Yarışmanın Türkiye Finali ve Ödül Gecesi 4 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecektir. Yarışma ile ilgili bilgiye ve yarışma başvuru formu ve şartnamesine dernek web sayfasından (http://www.ssder.org.tr) erişilebilir.
Dernek, kurulduğu 1999 yılından bu yana toplumun sigaraya karşı bilinçlenmesi yolunda önemli mesafeler kat etti. Gelişmiş ülkelerde 40 yıl önce başlatılan bu savaşta 16 yıl gibi bir sürede önemli görevler başardı. 9 Şubat Dünya Sigarayı Boykot Günü’nde, 31 Mayıs Dünya Sigarasızlık Günü’nde ve 20 Kasım Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde etkinlikler düzenleyen TSSD, her yıl “İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni” de gerçekleştiriyor.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS