ESKAM İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNDE EN ÖN SAFTA

07.02.2017 21:22:00 tarihinde eklendi, 9737 kez okundu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, başlatılan istihdam seferberliğine belediyelerin de katılması uyarısına Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi´nden (ESKAM) tam destek geldi. Kurulduğu günden bu yana 26 binin üzerinde istihdam gerçekleştiren ESKAM "Bu seferberlikte biz de varız" dedi. ESKAM şu anda çeşitli mesleklerden 800 eleman arıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TOBB'da yaptığı konuşmada, Türkiye'de istihdam konusunda yeni bir seferberlik başlattıklarını bildirerek, "İstihdam seferberliğinde en iyi neticeyi almak için şehirlerimizin tamamı katılacaktır. Aynı zamanda belediyelerimizin de bu istihdamda olmasını istiyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu çağrısına Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi'nden (ESKAM) tam destek geldi. Kurulduğu günden bu yana 26 bin 600 kişiyi çeşitli iş kollarında istihdam eden ESKAM "Bu seferberlikte biz de varız" dedi. ESKAM bünyesinde bugün itibariyle, üretimden depo sorumlusuna, özel güvenlikten temizliğe, çağrı merkezi görevlisinden idari personele kadar çeşitli iş kollarında 800 elemana ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "250 büyük işletme ile istihdam anlaşmamız var. Onların ihtiyaç duyduğu elemanları Kariyer Merkezimizden temin ediyoruz. Gerekirse ihtiyaçlarına göre eğitimlerini verip öyle işe başlatıyoruz. Çeşitli meslek grupları ve üniversitelerle eğitim anlaşmalarımız  var" dedi.

50 KİŞİLİK MÜLAKAT BUGÜN

Esenler Kariyer Merkezi ESKAM'ın aleman arayan firmalar ile iş arayanlar arasında köprü vazifesi gördüğünü söyleyen Başkan Göksu, "Mesela 8 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 13:00'de Esenler Kariyer Merkezimizde, son bir ay içinde 100 kişi istihdam ettiğimiz ileri pencere kapı sistemleri üretmekte olan bir fabrikanın, üretim bölümünde çalıştırılmak üzere 50 personel alımı için mülakat yapılacak. Böyle bir işte çalışmak isteyen kardeşlerimizi ESKAM'a bekliyoruz" şeklinde konuştu.

BİZDEN TAM DESTEK

İstihdam sıkıntısının ülkemizin önde gelen problemlerinden birisi olmaya devam ettiğini hatırlatan Göksu, "Devletimiz bir istihdam seferberliği başlatıyorsa Esenler Belediyesi olarak biz buna tam destek veriyoruz. Bu seferberlikte biz de varız. Her milli meselede olduğu gibi istihdam konusunda da Esenler üzerine düşeni yapacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam çağrısına ESKAM aracılığı ile en ön safta olacağız ve en kuvvetli desteği vereceğiz" dedi.

CUMHURBAŞKANI NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) yaptığı konuşmada şunları söylemişti: "Madem fevkelade bir durumla karşı karşıyayız o zaman kolları sıvama zamanı. Bu defa inşallah 2010-2011 yılındaki rekoru da geride bırakacak bir sonuç elde edeceğiz. Yıl sonunda her ilin her sektörün istihdam şampiyonlarını birlikte ödüllendireceğiz.

İstihdam seferberliğinde koordinasyonu valilerimizle yapacağız. Valilerimize buradan çağrı yapıyorum. İstihdam seferberliğinde en iyi neticeyi almak için şehirlerimizin tamamı katılacaktır. Aynı zamanda belediyelerimizin de bu istihdamda olmasını istiyorum".


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS