SARIYER GELECEĞİNİ PLANLIYOR

02.02.2017 21:50:00 tarihinde eklendi, 9805 kez okundu
2009 yılında Sarıyer Belediyesi tarafından oluşturulan Sarıyer Kalkınma Eylem Planı’nın 2017 güncelleme çalışması kapsamında düzenlenen kurum içi çalıştay başladı. 2 gün sürecek çalıştay Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Sarıyer olarak 2009 yılında oluşturulan Sarıyer Kalkınma Eylem Planı(SKEP) Sarıyer Belediyesi öncülüğünde, içerisinde muhtarlardan sivil toplum kuruluşlarına, üniversitelerden işletmelere, bürokratlardan siyasilere ve vatandaşlara kadar uzanan tüm paydaşların karar alma sürecine davet edildiği İlk kalkınma eylem planıdır. Hedeflerin 2017 güncelleme çalışmaları kapsamında, önce kurum içi bir çalıştay organize edildi. Amaç, Sarıyer Belediyesi çalışanlarının öneri ve görüşlerini alarak, Sarıyer Kalkınma Eylem Planının önemine vurgu yapmak ve içselleştirilmesini sağlamak.
 
Toplamda 200 belediye personelinin katıldığı çalıştayda, 228 maddeden oluşan eylem planının kalkınmaya ve genişlemeye yönelik güncellemeleri konuşulacak. İkinci günün sonunda analiz ve sentez yapılarak oluşturulan raporlar SKEP sekreteryasına teslim edilecek. 
 
2009’dan beri neler yapıldı?
 
2009’da Sarıyer Kalkınma Eylem Planı için dış paydaşlarla görüşüldü. Belediye bünyesinde 33 müdürlükten SKEP sorumluları belirlendi. Güncelleme kapsamında maddelerle ilgili müdürlük sorumlularıyla bire bir görüşmeler yapıldı. Çalışmalar sonunda uygulama aşamaları konuşuldu. Maddelerinin tamamlanma aşamaları belirlendi. Bugünkü çalıştayda 2009’dan bu yana sürekli güncellenen SKEP, 2017’ye uyarlanacak şekilde kurum içi çalışmalar başladı. Çalıştayda 2009’un maddelerinden 2017’ye geçmesi istenilenler görüşülüyor. Sarıyer’in vizyonunu geliştirecek projeler belediye personelinin oluşturduğu çalıştay grupları tarafından birer birer sorumlulara anlatılacak.
 
SKEP Çalıştayına katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kurum ve kurumlaşmayla ilgili konuştu.
 
“Sarıyer Belediyesi çalışanları olarak her türlü donanıma sahip olmalısınız”
 
Siz buraya Sarıyer’in yarınını planlamak için geldiniz diyerek personele hitap eden Başkan Genç şöyle konuştu: “Bizim işimiz günü kurtarmak değil. Rutin çalışmalarımızı zaten yapıyoruz. Vizyonel olarak yarını kurmak zorundayız. Sarıyer Belediyesi çalışanları her türlü donanıma sahip olmanız açısından bu tür toplantıları yapıyoruz. Kurumsallığı öne çıkarırken çok önemli sonuçlara gideceğiz. Donanımlı çalışan olarak sorumluluk anlayışının kavranabilmesi gerekiyor. Sizlerin üreteceği fikirler çok önemli. Çözüm odaklı çalışmalıyız. Çalışmaların verimli olması için gayret içinde olmanızı bekliyorum. Başarılar dilerim.”

Sarıyer Belediyesi Eğitim Danışmanı Selçuk Dereci çalıştayın işleyişi hakkında bilgi verdi.
 
“SKEP Çalıştayı kurumsallaşma için önemli bir adım olacak”
 
Sarıyer’de yaşayan ve çalışan bireyler olarak beklentinizi bu masada ortaya koyacaksınız” diyen Dereci konuşmasına şöyle devam etti: “Bu çalıştay iletişimi güçlendirir. Hep birlikte düşüneceğiz. SKEP Çalıştayı kurumsallaşma için önemli bir adım olacak. Bu bilimsel aklın özgürlükçü düşüncenin yansıtılmasıdır. Toplantıdan önemli sonuçlar çıkacak.”

GÜLÜZAR RESULOĞLU

POZİTİF ENGELLİLER


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS