SOĞUKKANLI ÖĞRETMEN ÖĞRENCİYE DEVA

23.01.2017 19:24:00 tarihinde eklendi, 549 kez okundu
Esenler Belediyesi Gençlik ve Hikmet Evleri´nde görevli öğretmenlere temel ilkyardım eğitimi veren İlkyardım Uzmanı Filiz Seydiler, öğrencinin kaza durumunda paniklemesini öğretmenin soğukkanlılığının önleyeceğini söyledi.

Esenler Belediyesi Gençlik ve Hikmet Evleri'nde görevli öğretmenler temel ilkyardım eğitimi aldı. İlkyardım Uzmanı Filiz Seydiler'in verdiği seminer, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlendi. Seydiler, programda öğretmenlere, temel ilkyardım eğitiminin yanı sıra öğrencilerin karşılaşabilecekleri ilkyardım gerektiren durumlarda neler yapmaları gerektiğini anlattı.

HAYAT KURTARAN 3 KURAL

İlkyardımın temel görevlerini anlatan Seydiler, "İlkyardımda öncelikli kural; koruma, bildirme ve kurtarmadır. Bu üç kural hayat kurtarır. İlkyardım uygulayacak kişi 112'yi aradığında tüm gerekli bilgileri vermelidir. Sağlık görevlilerinin soru sormasını beklemektense kendimizi tanıtmalıyız, kaza şeklini anlatmalıyız, adres ve önemli lokasyon, yaralı sayısı ve yaralı hakkında bilgi vererek müdahale için geçen süreyi kısaltmalıyız" diye konuştu.

ÖĞRETMEN SOĞUKKANLI OLMALI

Öğrencilerin karşılaştıkları ilkyardım gerektiren durumları anlatan Seydiler, "Öğrencilerde genelde yanık, kırık ve zehirlenme gibi vakalar görülebilir. Siz öğretmenlerin ilkyardım bilmesi bu açıdan önemli. Çocuklar böyle durumlarda paniklerler ve arkadaşlarının tepkilerinden etkilenirler. 7-15 yaş arası çocukların, bir büyükleri olmadan ilkyardımda bulunması zordur. Bu yüzden özellikle öğretmenlerin soğukkanlı olması ve ilkyardım bilgisine sahip olması gerekir" şeklinde konuştu. 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS