Sakarya Okçuluk Spor Kulübü Kuruldu

05.01.2017 22:51:00 tarihinde eklendi, 702 kez okundu
Öğrenci Topluluğundan Spor Kulübüne

Sakarya'da uzun zamandır geleneksel okçuluk alanında faaliyet gösteren, bütün geleneksel okçuluk camiasında Sakaryalı Okçular olarak ün salmış olan ve  Öğrenci Başkanlığını Melih Feyizoğlu'nun yaptığı Sakarya Üniversitesi Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu, Akademik Başkanı Yrd. Doç. Dr. Selçuk Kürşad KOCA öncülüğünde Sakarya Okçuluk Derneğini kurarak faaliyet alanlarını üniversite öğrencilerinin yanında bütün Sakarya sakinlerine yönelik genişletme yoluna girdi.

Öğrenci Topluluğundan Spor Kulübüne

Yaklaşık 7 senelik okçuluk geçmişine sahip bir öğrenci topluluğu olan Sakarya Üniversitesi Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu, Sakarya Üniversitesi Esentepe Yerleşkesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu salon ve sahalarında üniversite öğrencilerine yönelik eğitim ve antrenman çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Dernek Başkanı Yrd. Doç. Dr. Selçuk Kürşad KOCA "Son dönemlerde oldukça popüler ve yaygın olan Geleneksel Türk Okçuluğunu Sakaryalı hemşerilerimizin yoğun ilgisinden dolayı, onlara daha iyi hizmet verebilmek için öğrenci topluluğunun yanında, Sakarya Okçuluk Derneği ve Sakarya Okçuluk Spor Kulübü olarak hizmet vermeği hedefleyerek arkadaşlarımızla Sakarya Okçuluk Derneğini'ni kurduk. Kurulduğumuz günden beri gösterdikleri ilgiden ve yardımlarından dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih ÇELİKEL' e de teşekkür ediyorumdedi.

Sakarya Halkına Yönelik İlk Okçuluk Kursu Açıldı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İl Müdürlüğü ile temaslar kuran dernek yönetimi, Serdivan Gençlik Merkezi binasında bir geleneksel okçuluk kursu açılmasına ön ayak oldu. Bu kapsamda şehrin sakinleri lisanslı eğitmenler tarafından özel ilgi ile eğitim alacak.  Ayrıca temin edinilmesi zor olan geleneksel okçuluk malzemelerinin tedarik edilmesini de sağlayacak olan Kulüp, kursiyerlerine bu sporu birkaç aylık eğitimle öğreterek ata mirası ve Peygamber Efendimizin vasiyeti olan bu kutsal sporu, herkesin kolayca erişebileceği ve uygulayabileceği bir ortama getirmeyi hedefliyor.

Yakın zamanda Serdivan Gençlik Merkezinin yeniden açılmasıyla ilk kursiyerlerine kapılarını açacak olan Sakarya Okçuluk Derneği'ne www.sakaryaokculuk.com internet sitesinden ve www.facebook.com/sakaryaokculukdernegi Facebook sayfasından ulaşılabilir, detaylı bilgilere ve kurslar ile alakalı güncel haberlere erişilebilir...

POZİTİF ENGELLİLER


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS