Çin´de acil durum planları mı hazırlanıyor

04.01.2017 15:28:00 tarihinde eklendi, 509 kez okundu
Çin´de kamu şirketlerinin döviz satmaları konusunda teşvik edildiği belirtildi

Çin'de yuana ve bu yılki sermaye çıkışlarına ilişkin olası senaryoların üzerinde durulduğu ve acil durum planları hazırlandığı belirtildi.

Konuya ilişkin bilgi sahibi kaynaklara göre yetkililer, stres testler, modeller ve saha araştırması gerçekleştirdi. Verilen bilgiye göre finansal regülatörler, bazı kamu şirketlerini şimdiden yabancı para satmaları konusunda teşvik etmiş durumda ve gerekli görülmesi durumunda şirketlerin ellerindeki varlıkların bir kısmını geçici olarak yuana çevirtebilirler.

Konuyla ilgili yorum için döviz kuruna ilişkin düzenleyici kurum olan Devlet Döviz Kuru İdaresi'ne gönderilen faksa cevap verilmedi.

Hükümetin söz konusu planlarında, güçlenen dolar karşısında yuanın üzerindeki baskının artması, sermaye çıkışlarındaki artış ve Donald Trump'ın Çin politikalarına ilişkin endişeler etkili oluyor. Beijing'de politika yapıcılar, yakın zamanda döviz piyasasında kontrolü sıkılaştırmaya gitti. Otoriteler tarafından yerel parayı dövize çevirmeye ilişkin koşulların zorlaştırılması ve yurt dışına para aktarımlarında bankaya bildirimlerin zorunlu hale getirilmesi gibi tedbirler alındı.

BORSA GÜNDEM


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS