Mülteci Girişimciliği – InnoCampus Gaziantep’te

03.01.2017 17:05:00 tarihinde eklendi, 441 kez okundu
Türkiye 2.8 milyon mülteciye altı yıldır ev sahipliği yapıyor. Onlara sağlık, eğitim ve gıda yardımında bulunuyor, meslek sahibi olmalarına yardımcı oluyor. Ancak, sağlanan yardımlar ihtiyacı karşılamanın gerisinde kalabiliyor.

Mültecilerin ihtiyaçlarının karşılanmasında girişimcilik de önemli bir rol oynayabilir. Onlara verilecek girişimcilik eğitimiyle kendi işlerini oluşturmaları sağlanabilir. Bu işleri Türk ortaklarla takım halinde kurmaları teşvik edilip, yaşadıkları toplumla bütünleşmeleri kolaylaştırılabilir. İş fikirlerinin mültecilerin günlük ihtiyaçlarını karşılaması mümkün olabilir. Bu amaçla teknolojiyi kullanmaları özendirilebilir. Mültecilerle çalışmak isteyen sosyal sorumluluk sahibi birey ve şirketlere bu alanda faydalı işler gerçekleştirmeleri imkanı yaratılabilir. Bu konuda devlet kurumlarıyla da işbirliği yapılabilir.

İşte mülteci girişimciliği konusunda düzenleyeceğimiz etkinliğimizle bu konuları ele almak istiyoruz. Girişimcilik ekosisteminin tüm paydaşlarını etkinliğimize bekliyoruz.

Etkinliğin düzenleyicisi InnoCampus takımı olarak 17 Şubat-15 Mayıs 2017 tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesi’nde Uluslararası Göç Örgütü’nün desteğiyle beşinci InnoCampus girişimcilik hızlandırma programımızı gerçekleştireceğiz. Bu programa mülteci girişimciler de katılacak. Meetup etkinliğimizde paylaşılacak fikir ve önerilerden InnoCampus programının daha etkin bir şekilde gerçekleştirilmesinde yararlanılacak. İsteyen katılımcılar InnoCampus programına da gönüllü olarak destek olabilecek ve fikirlerini hayata geçirebilecekler.

Sizi de bu gönüllü hareketini başlatacağımız etkinliğe bekliyoruz.

SİVİL SAYFALAR


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS