Görme engelliler de Cemil Meriç okuyacak

08.04.2016 13:24:00 tarihinde eklendi, 712 kez okundu
Bahçelievler Belediyesince düzenlenen "Cemil Meriç 100 Yaşında" etkinlikleri kapsamında Braille alfabesiyle basılan "Cemil Meriç Eserlerinden Seçmeler" kitabı, görme engellilerle buluştu

Bahçelievler Görme Engelliler Kütüphanesinde gerçekleşen etkinlikte açıklamada bulunan Belediye Başkanı Osman Develioğlu, kütüphanenin, İstanbul'la ilgili kitapların bulunduğu "İstanbul Kitapları Kütüphanesi" içerisinde yer aldığını belirtti.

Gönüllülerin okuduğu kitapların yer aldığı sesli kütüphaneye de sahip olduklarını anlatan Develioğlu, çocuk, yetişkin görme engellilerin bu kütüphanede okunan kitapları dinleyebildiğini söyledi.

Cemil Meriç'in Türkiye'nin yetiştirdiği önemli mütefekkirlerden biri olduğuna dikkati çeken Develioğlu, şöyle devam etti:

"Cemil Meriç'in adını, doğumunun 100. yıl dönümü dolayısıyla bir kültür merkezimize vereceğiz, panel ve sergi yapacağız. Cemil Meriç, hayatının son 30 yılını görme engelli olarak geçirmiş ve o süreçte çok önemli eserlere imza atmıştır. O günün şartlarında görme engelli olup, kendini o kadar yetiştirebilmek çok kolay bir şey değildi. Cemil Meriç zoru başarmış ve kitaplarını neşretmişti. Biz de onun anısına Braille alfabesiyle bir kitap yayımladık."


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS