Van´da "Görme Engelliler Eğitim ve Danışma Merkezi" Projesi

27.01.2016 13:40:00 tarihinde eklendi, 632 kez okundu
Van Altı Nokta Görme Engelliler Derneği ve Spor Kulübünce yürütülen "Görme Engelliler Eğitim ve Danışma Merkezi" Projesi hayata geçirildi.

Van'da "Görme Engelliler Eğitim ve Danışma Merkezi" Projesi

 

Van Altı Nokta Görme Engelliler Derneği ve Spor Kulübünce yürütülen "Görme Engelliler Eğitim ve Danışma Merkezi" Projesi hayata geçirildi.

 

Van Altı Nokta Görme Engelliler Derneği ve Spor Kulübünce yürütülen "Görme Engelliler Eğitim ve Danışma Merkezi" Projesi hayata geçirildi.

Proje, Kalkınma Bakanlığı'nın Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edildi.

Merkezin açılışında konuşan Altı Nokta Görme Engelliler Derneği ve Spor Kulübü Başkanı Şahabettin Kayhan, proje kapsamında merkezde 40 görme engellinin eğitim aldığını söyledi.

Merkezde 3,5 ay süren kurslara katılan görme engellilerin farklı alanlarda istihdam edileceğini ifade eden Kayhan, "Projemiz 10 ay sürecek. 2 ay bunun hazırlık safhasıydı. Bunları bitirdik. Gerçekten bu projede katkısı bulunan ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 40 kişi bu projede eğitim görecek. Bu projemizle birçok kişiye ulaşacağız" dedi.

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda ise hükümetin bu tür projelere önem verdiğini ve her zaman desteklediğini ifade etti.

Soğanda, "Bu tür projeler her zaman desteklenmeli. Bu projenin gençlerimize ve engellilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Özellikle 8 aylık süre sonunda, 40 gencimiz istihdam edilecektir" diye konuştu.

Açılışa, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Nevzat İnanç, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Uçar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile engelliler katıldı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS