VAN’DA ‘GÖRME ENGELLİLER EĞİTİM VE DANIŞMA MERKEZİ’ PROJESİ

27.01.2016 13:37:00 tarihinde eklendi, 669 kez okundu
Van’da Altı Nokta Görme Engelliler Derneği ve spor Kulübü tarafından görme engellilerin istihdam edilmesi için hazırlanın ‘Görme Engelliler eğitim ve Danışma Merkezi’ projesinin startı verildi.

VAN’DA ‘GÖRME ENGELLİLER EĞİTİM VE DANIŞMA MERKEZİ’ PROJESİ

Van’da Altı Nokta Görme Engelliler Derneği vespor Kulübü tarafından görme engellilerin istihdam edilmesi için hazırlanın ‘Görme Engelliler eğitim ve Danışma Merkezi’ projesinin startı verildi.
Van Valiliği koordinasyonunda Altı Nokta Görme Engelliler Derneği ve Spor Kulübü tarafından yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı’nca SODES kapsamında finanse edilen ‘Görme Engelliler Eğitim ve Danışma Merkezi’ projesi start aldı. 10 bilgisayarın bulunduğu merkezde 40 görme engelli vatandaş 3,5 ay kurslara tabi tutulduktan sonra çeşitli yerlerde istihdam edilecek. Dernek binasında düzenlenen açılış programına Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, afad Van İl Müdürü Osman Uçar, Ak PartiVan İl Başkanı Zahir Soğanda ve sivil toplum örgütlerinin başkanları katıldı. Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan Altı Nokta Görme Engelliler Derneği ve Spor Kulübü Başkanı Şahabettin Kayhan, “Bilgisayar ve çağrı merkezimizin açılışı için bugün burada bulunmaktayız. Bu projemiz 10 aylık gibi bir süre devam edecek. 2 ay bunun hazırlık safhasıydı ve bunları bitirmiş olduk. Bugünde projenin startını veriyoruz. Gerçekten bu projede katkısı bulunan, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu proje öyle inanıyorum ki görme engellilerin istihdamına çok büyük katkı sunacaktır. 40 kişi bu projede eğitim görecektir. Çeşitli etkinliklerle birlikte bu projemiz birçok kişiye ulaşacaktır” dedi.
AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda ise, hükümetin gençlerin istihdamına yönelik bu gibi birçok projeye destek verdiğini belirtti. Bu yönde birçok projenin yapıldığını ifade eden Soğanda, “Bu konuda Van’da da bu çabalar gösterilmektedir. Bunu her daim desteklemekteyiz. Bu projenin gençlerimize, engellilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Özellikle 8 aylık süre sonunda bu 40 gencimiz istihdam edilecektir. Ben bu projenin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından proje merkezinin açılış kurdelesi Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, AFAD Van İl Müdürü Osman Uçar, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda ve Altı Nokta Görme Engelliler Derneği ve Spor Kulübü Başkanı Şahabettin Kayhan tarafından kesildi.
Açılış sonrası katılımcılar kursiyerlerle birlikte merkezi inceleyerek, engellilerin bilgisayarlardaki çalışmalarını izlediler.i.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS