Yeni Annelerin Uyku Problemine Mobil Çözüm

29.11.2015 12:11:00 tarihinde eklendi, 327 kez okundu
Doğum her anne adayı için oldukça farklı ve büyük bir tecrübe. Böyle bir tecrübenin ise farklı etkileri olabilmektedir.

Yeni Annelerin Uyku Problemine Mobil Çözüm

Doğum her anne adayı için oldukça farklı ve büyük bir tecrübe. Böyle bir tecrübenin ise farklı etkileri olabilmektedir. Günümüzde, her beş yeni anneden biri doğum sonrası depresyon ile boğuşmak zorunda kalmaktadır. Eğer tedavi yollarına gidilmezse, depresyonun etkisinde olan annenin kendisine ya da yeni doğmuş bebeklerine zarar verme olasılıklar bulunmaktadır.

Yeni bir teknoloji sayesinde, özellikle doğum sonrası uykusuzluğa bağlı olarak ortaya çıkan depresyon riskini azaltmak mümkün. Çoğu zaman doktorlar tarafından verilen uyku haplarının yerine, doğum sonra düzenli ve huzurlu bir uyku uyuyabilmek, akıllı telefonlara bir mobil uygulama indirmek kadar kolay olabilir.

Dünyanın en iyi nörologlarından alınan destek ile geliştirilmiş olan iOS uygulaması Sleep Genius, çeşitli algoritmaları kullanarak daha iyi bir uyku düzeni oluşturulmasına yardımcı olabilmektedir. Uygulama için kullanılan algoritmalar daha önce, uzay yolculuğuna çıkan astronotların uyku uyuyabilmelerine yardımcı olabilmek için geliştirilmiştir. Yer çekimine bağlı ağırlık farklılığı, uzayda güneşin hiç batmaması ve yaşam destek ünitelerin çıkardığı sesler yüzünden biyolojik saatlerinde kayma olan astronotlar, aslında bir anlamda annelerin çektiği uykusuzluk sebepleriyle benzer problemleri yaşamaktadırlar.

Sleep Genius uyku mekanizmasını tam manasıyla elinde tutan organı yani beyini hedef almaktadır. Uyku boyunca aktif olarak kalan duyu işitme duyusudur. Sleep Genius ise bu duyuyu kullanarak, bilimsel araştırmalar sonucu hazırlanmış melodileri kullanıcıya dinletmektedir. Bu sayede kişi uyku için daha elverişli bir ortamda bulunabilmektedir.

 

 
 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS