Engelleri sanatla aşmayı öğrendiler

21.06.2015 14:32:00 tarihinde eklendi, 243 kez okundu
Gaziantep´te Mevlana İlköğretim Okulu´ndaki zihinsel engelli öğrencilerin Primemall AVM´de sergiledikleri birbirinden güzel mozaik tablo eserler sanat düşkünlerinin ilgi odağı oldu.

Engelleri sanatla aşmayı öğrendiler...

Gaziantep'te Mevlana İlköğretim Okulu'ndaki zihinsel engelli öğrencilerin Primemall AVM'de sergiledikleri birbirinden güzel mozaik tablo eserler sanat düşkünlerinin ilgi odağı oldu. Amaçlarının zihinsel engelli öğrencilerle, normal çocukların kaynaşmasını sağlamak olduğunu belirten Mevlana İlköğretim Okulu Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni Yusuf Bağcı, iki aylık çalışma süresinde öğrencilerin 26 eser ortaya koyduğunu ve Gaziantep'te sergilenen 2. sergi olduğunu söyledi. Bağcı, "Toplamda bu eserleri 14 öğrenci yaptı ama diğer öğrenciler de bu çalışmalara katkı sağladı ve birbirleriyle uyumlu bir çalışma ortaya koydular" dedi. Zihinsel engelli öğrencilerin maddiyattan yoksun olduğunu dile getiren Bağcı, mozaik tablo sergisini ortaya koymalarının bir başka yönünün de çocuklara ekonomik anlamak katkı sağlamak olduğunu vurguladı.
sabah


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS