‘Engelli maaşı 600 TL olsun’

13.01.2015 07:14:00 tarihinde eklendi, 12098 kez okundu
MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, 437 TL olan engellilerin maaşının 600 TL’ye çıkarılmasını öngören yasa teklifi hazırladı.

TBMM’ye sunulan teklif ayrıca 145 TL olan 65 yaş ve üzeri yaşlılığı aylığının 260 TL’ye çıkarılmasını öngörüyor.
Kalaycı, teklifin gerekçesinde, engelli aylığı verilmesinde muhtaçlık kriterinin değiştirilerek engellinin kendi geliri yerine ailenin gelirine göre belirlenmesinin bir çok engellinin maaşının kesilmesine yol açtığını kaydetti,Kalaycı, ailelerin gelir testi işlemleri tamamlandığında 10 binlerce engelli ve yaşlının maaş alamayacak hale geleceğini belirtti. 

Kaynak:Milliyet


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS